Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 10-й тиждень вагітності

Найважливіша подія десятого тижня – це перетворення ембріона в плід. Ваш малюк вже майже повністю сформований. Хвіст (пам’ятаєте, ми про нього згадували раніше) зник. Формуються пальчики, вушні раковини (вушка) і верхня губа. Починають розвиватися молочні зубки. Вони закладаються у вигляді зачатків, під яснами, а проріжуться вже після народження малюка, коли прийде їхній час.

Важить плід до середини десятого тижня близько 4 грам, його довжина складає 27-35 мм. З досягнень можна відзначити, що малюк вже може не просто здійснювати рухи, але навіть … відштовхуватися від стінок матки! Правда, він ще настільки малий, що ви цих рухів поки не відчуєте.

Якщо прояви раннього токсикозу у вас ще зберігаються, то протриматися залишилося недовго. У більшості жінок вже на одинадцятій-дванадцятому тижні нудота, зміна смаку і інші ознаки токсикозу припиняються.

Що ви можете помітити – невеликі вузлики на ареолах (колах навколо сосків). Це вузлики Монтгомері, вони з’являються у зв’язку з невеликим збільшенням потових залоз. Так ваші груди готується до годівлі.

Якщо ви з якихось причин не встигли здати всі аналізи – поспішайте. Всі призначення лікаря необхідно виконувати в строк. Не забувайте приймати вітаміни і вводити в свій раціон все більше корисних для здоров’я продуктів.

Якщо ви вмієте та любите в’язати, вишивати або шити, зараз найкращий час зайнятися підготовкою приданого для вашого малюка. Щоправда, дізнатися стать майбутньої дитини на десятому тижні ще не вийде – доведеться трохи почекати. Точніше, не вийде достовірними медичними методами. Але ж є ще астрологія, народні прикмети … а потім, ближче до двадцятого тижня, ви зможете перевірити достовірність цих результатів!