Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 11-й тиждень вагітності

Ваш малюк з кожним днем набирає у вазі і на одинадцятому тижні важить вже 7 грам! Якщо подивитися на фотографію плоду на цьому тижні, можна помітити, що його тіло ще непропорційно. Це нормально. Вашому маляті пройти ще довгий шлях до моменту народження і на цьому шляху його ще чекає безліч змін.

З організмом майбутньої матусі на одинадцятому тижні ніяких істотних змін не відбувається. Животик ще майже не збільшений – а якщо і збільшений, то, скоріше, за рахунок невеликих явищ здуття, характерних для багатьох вагітних. Токсикоз, швидше за все, вже майже вас не турбує. Що може затриматися з проявів токсикозу найдовше, так це емоційна нестабільність (перепади настрою).

Ваші близькі повинні розуміти, що виношування вагітності – це серйозна робота вашого організму, яка відбувається на тлі значних змін гормонального фону. І тому невеликі (підкреслюємо – невеликі) капризи і деяка дратівливість вам простимі.

Якщо зміни настрою занадто виражені, якщо вас переслідує плаксивість або у вас постійно поганий настрій без видимих причин, обов’язково розкажіть про ці проблеми вашого лікаря. Він обов’язково порадить вам заспокійливий трав’яний збір або який-небудь нешкідливий для вас і вашого малюка рослинний препарат.