Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 12-й тиждень вагітності

Тиждень прощання з токсикозом! Саме на дванадцятому тижні у більшості вагітних «відкривається друге дихання». Нудота вже не турбує, живіт ще не дуже великий – саме час насолоджуватися усвідомленням своєї вагітності.

Саме на дванадцятого тижня функції основного «виробника» гормонів бере на себе плацента. При цьому жовте тіло поступово здає свої позиції і піддається зворотному розвитку. З цим і пов’язано зменшення ознак токсикозу.

Якщо на дванадцятому тижні вас все ще турбує виражена нудота, слабкість або зберігаються інші неприємні явища – обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Як почуває себе на дванадцятому тижні ваш малюк? У нього вже потроху починає працювати печінка (виробляти жовч). Кишечник теж робить спроби скорочуватися. До самих пологів плід буде отримувати всі необхідні живильні речовини і кисень від плаценти, як ніби «підключившись» до кровоносної системи матері. Але його травна система вже готується виконувати свою майбутню роботу.

Важить малюк вже 13-14 грам, його довжина трохи-трохи не досягає 10 сантиметрів. Основні процеси формування органів вже завершилися, але триває тонка, майже ювелірна робота по налаштуванню всіх систем організму, особливо це стосується самих складних. Продовжують розвиватися очі, головний мозок, імунна система.

Органи плоду вже зовсім схожі на органи будь-якого дорослого людини, тільки поки що всі вони дуже маленькі. Тепер їх основне завдання – збільшуватися в розмірах. А для цього в організм малюка обов’язково повинні надходити корисні речовини, вітаміни і мікроелементи. Тому не забувайте про правильне харчування та вітаміни!