Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 13-й тиждень вагітності

Отже, перша третина вагітності позаду, починається другий триместр!

Швидше за все, ваше самопочуття в цей період можна назвати хорошим. Що може турбувати? Перепади настрою (вони характерні для всього періоду вагітності) та проблеми з травленням.

Дуже часто другий триместр вагітності приносить із собою такі неприємні порушення, як запори або загострення геморою. Це пов’язано як з гормональним фоном, так і з деяким тиском, який поступово збільшується матка надає на кишечник. Що ж робити? У першу чергу спробуйте скорегувати особливості травлення за допомогою деяких продуктів. Це може бути чорнослив, буряк, свіжі овочі.

Уважно спостерігайте, яку дію різні продукти надають на ваш стілець. Можливо, у вас вийде виявити ті з них, які провокують запори. Це можуть бути деякі крупи (наприклад, рис) або фрукти (груша).

Не забувайте про прогулянки. Помірна рухова активність допомагає стимулювати кишечник і запобігає запори. Слідкуйте, щоб ваш стілець був регулярним, не рідше разу на добу. Деяким вагітним добре допомагає від закрепів ранковий склянку теплої води, випитої натщесерце.

Якщо вам не вдається самостійно впоратися з проблемою, звертайтеся до лікаря з проханням підібрати вам безпечний препарат.

Що відбувається на тринадцятому тижні з вашим малюком? Він продовжує свою непомітну, але складну і дуже важливу роботу – тонку наладку всіх органів і систем.

Важить плід вже майже 30 грам! Зауважте, що з кожним тижнем вага збільшується в кілька разів! Уявіть собі, яку величезну роботу проводять всі клітинки тіла вашого малюка! Не забувайте допомагати їм правильним харчуванням, вітамінами і прогулянками. І ніяких цигарок та алкогольних напоїв! Всі ці речовини, нехай у невеликих кількостях, але надходять через плаценту до малюка. Нікотин і алкоголь – це отрути. Чи не отруювати себе і свого малюка!