Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 14-й тиждень вагітності

Вагітність триває! Ви – гарна і щаслива молода матуся. До речі, ви ж не забуваєте за домашніми і робочими клопотами стежити за собою? Не слухайте бабусь, які розповідають, що вагітним не можна підстригати волосся. Ви повинні відчувати себе чудово – а що може бути краще для цього, ніж відвідування вашого улюбленого майстра?

Що не рекомендується робити, так це фарбувати волосся. Навіть сучасні фарби на яких написано «на основі рослинних компонентів» є хімічними речовинами і можуть проникати в кров через шкіру і волосяні цибулини. Ці речовини токсичні, і вам зараз не потрібні.

По можливості, манікюр намагайтеся робити вдома або у перевіреного майстра, який якісно дезінфікує інструменти. Не соромтеся перевіряти, як саме дезінфікуються ножички і пилочки! Це не просто примха, це запорука вашого здоров’я!

Швидше за все, вам ще впору весь ваш гардероб. Але можна вже доглядати симпатичний магазинчик з речами для майбутніх матусь.

До речі, про гардероб. Не забувайте контролювати свою вагу і намагайтеся не набирати більше, ніж належить (правильні цифри ви можете дізнатися у свого лікаря). Не слухайте родичів, які запевняють, що вам тепер «треба їсти за двох». Нічого подібного. Харчування має бути різноманітним, але не надмірним. Ви ж не хочете після пологів залишитися з десятком зайвих кілограм, які потім йдуть ой, як неохоче і повільно?

Ваш малюк ще трохи підріс. Його довжина складає 12,5 сантиметрів. Він вже вчиться дихати (робить дихальні рухи, захоплюючи навколоплідні води). Природа знає, що після пологів цей навик дуже знадобиться!

Починають працювати нирки і ваш малюк час від часу мочиться.

Рухи вже активні, але ви їх як і раніше поки не відчуваєте. Все ще попереду!