Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 16-й тиждень вагітності

Приготуйтеся! Саме на шістнадцятій тижня можна відчути перші ворушіння плоду. Спочатку ви навіть можете не звернути на них уваги, особливо якщо малюк не дуже рухливий.

Найкраще ворушіння помітні, якщо зручно прилягти на спину і покласти руку на оголений живіт. Зазвичай на такі дії малюк реагує рухом, і ваша рука це відчує.

Якщо ви ще не відчуваєте рухів плоду, не турбуйтеся – так буває порівняно часто. Деякі вагітні починають відзначати ворушіння тільки після двадцятого тижня.

На шістнадцятій тижня ваш малюк вже «переступив» за позначку 15 сантиметрів і росте, як кажуть, не по днях, а по годинах. У нього вже сформовані пальчики і якраз зараз відбувається розвиток крихітних нагідок, які будуть рости разом з усім тілом.

Координація рухів стає все краще і краще. Великий палець руки вже цілком може опинитися в ротику малюка – напевно, вам доводилося бачити подібні фотографії. Насправді, багато малюків люблять «розважати» себе саме так.
Що стосується майбутньої матусі, то на шістнадцятій тижня у вас є важлива справа. Потрібно отримати у лікаря направлення на спеціальні аналізи крові для визначення деяких гормонів. За допомогою цих аналізів можна виключити кілька серйозних захворювань плоду. Ми впевнені, що у вас і вашого малюка все добре, але зайвий раз у цьому переконатися ніколи не завадить.

Із змін можна відзначити вже цілком відчутне збільшення животика – особливо добре помітне у худорлявих майбутніх матусь. Перегляньте гардероб і відкладіть в сторону занадто вузькі сукні та спідниці і тісні штани. На живіт нічого не повинно тиснути – це може пошкодити малюкові.

Не забувайте, що чим швидше росте ваш малюк, тим більше кисню потрібно кожній клітинці його тіла. Провітрюйте кімнати (тільки не допускайте протягів), більше гуляйте і прагніть час від часу робити вдихи трохи глибші, ніж зазвичай.