Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 17-й тиждень вагітності

Вважається, що на сімнадцятій тижня вушка вашого малюка вже починають чути. Особливо це стосується голосних звуків, які можуть його навіть налякати. Насправді, це дуже важлива зміна. Адже тепер ви можете по-справжньому розмовляти з вашим сином або донечкою!

Швидше за все, ви і раніше зверталися до малюка з ласкавими словами, але тепер він може вас почути! Частіше погладжуйте живіт і щось промовляйте спокійним голосом або неголосно наспівуйте. Не забувайте залучати і майбутнього батька – малюку потрібно познайомитися і з його голосом теж.

Звертайте увагу на музику, яку ви слухаєте. Краще всього, якщо це будуть класичні спокійні мелодії. До речі, через кілька тижнів ваша дитина вже буде цілком чітко вказувати вам своїми рухами, яка музика йому подобається, а яка – не дуже. Прислухайтеся до його побажань.

Якщо у вас є старша дитина, частіше читайте йому (і заразом маляті) хороші дитячі книжки та вірші. Якщо ви цікавитесь питаннями раннього розвитку дітей, можете починати вивчати спеціальну літературу і ставити для малюка розвиваючі диски. Цілком ймовірно, що кілька місяців у вас народиться маленький вундеркінд!

Важить ваш малюк вже майже 150 грам. Основні процеси формування вже завершилися, тепер основна задача ваша і малюка – це зростання, зростання і ще раз зростання. Не забувайте про правильне (але не надто рясне) харчування та прогулянки на свіжому повітрі!

Якщо на шістнадцятій тижня ви з якоїсь причини не змогли здати аналіз крові на гормони – не забудьте зробити це зараз!