Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 18-й тиждень вагітності

Швидше за все, ви вже відчули перші ворушіння вашого малюка. Поки що вони не надто виразні, але зовсім скоро можна буде побачити, як маленька п’ята або кулачек випинається на вашому животі.

Рухи плоду – ознака його здоров’я і благополуччя. Якщо ви зазначили, що давно не відчували ворушіння плода, хоча раніше ваш малюк активно рухався у вас у животі, приляжте, покладіть руку на живіт і кілька хвилин поспостерігайте. Якщо, як і раніше нічого не відчуваєте, спробуйте змінити положення тіла, трохи походити, і знову прислухайтеся.

Тривала «тиша» раніше активного малюка повинна вас насторожити. Якщо протягом декількох годин ви нічого не відчуваєте, є сенс звернутися до лікаря. Це не стосується «ледачих» малюків, які ворушаться рідко і не надто охоче. Насправді, рухи плоду і їх відчуття майбутньої мами – це багато в чому індивідуальна особливість.

До речі, не зайвим буде звертати увагу на будь-які зміни стану вашого здоров’я і обов’язково згадувати про них під час прийому у лікаря. Краще всього, якщо ви почнете вести невеликий «щоденник самопочуття», в якому кожен день ввечері наголошувати на тому, що ви помітили протягом дня.

Вага малюка досягає вже 200 грам, і ваш живіт стає все більш вагомим. Можливо, вже доведеться відправитися за обновками – особливо якщо до вагітності ви воліли речі «в обтяжку». Деякі вагітні вже в цей період починають відчувати незручності у певних положеннях, наприклад, лежачи на спині. Якщо ви звикли спати на животі, доведеться відвикати. Найзручніше положення звичайно – це лежати на боці. Можна спробувати влаштувати під поперек невеликі подушечки. Експериментуйте, адже вам потрібно знайти зручне положення, щоб добре висипатися.

Що нового сталося у вашого малюка? Зміцнилися нігтики і на маленьких пальчиках з’явилися перші «візерунки», індивідуальні для кожної людини. Малюк продовжує «вчитися» рухатися, дихати, мочитися і перетравлювати їжу.

Скоро середина вашої вагітності – готуємося відзначати це знаменна подія!