Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 19-й тиждень вагітності

Отже, залишився всього тиждень до «екватора» (середини) вашої вагітності! Саме час … перевірити, скільки ви набрали у вазі. Середня прибавка для дев’ятнадцятому тижня становить 4-5 кг, плюс-мінус 500 грам. Якщо ви додали набагато більше або набагато менше – обов’язково обговоріть це з вашим лікарем.

Особливо небезпечно додати занадто багато. Якщо ви, під тиском майбутніх бабусь, все-таки їсте «за двох» і набираєте зайві кілограми, ви задаєте дуже складну задачку свого серця. Йому і так доводиться дуже активно працювати, доставляючи кисень не тільки кожній клітинці вашого тіла, але і малюкові. Збільшення ваших обсягів понад рекомендованих змушує серце працювати практично «на знос».

Чотири рекомендованих кілограма – у вашому організмі розподіляються приблизно так:
– 200 г важить на дев’ятнадцятій тижня малюк
– 150 г важить плацента
– 300 г складає загальна вага навколоплідних вод
– 300 г важить матка, яка з кожним днем все більше збільшує свій м’язовий шар, який дуже знадобиться їй у пологах
– 150 г – саме стільки додала у вазі кожна ваша молочна залоза (груди), яка готується до годування малюка.
– Решта припадає на збільшення ваших обсягів, і краще, щоб це «інше» не складало більше 2-2,5 кг.

Починаючи з середини вагітності, у вас можуть з’явитися болі в животі під час зміни положення тіла. Ці болі найчастіше різкі, але не сильні, і швидко проходять. Такі відчуття пов’язані з круглими зв’язками, які утримують матку в черевній порожнині. На них зараз доводиться дуже серйозне навантаження.

Якщо болі, які виникають в животі, не проходять протягом години, або навіть стають сильнішими – потрібно негайно звертатися до лікаря. Якщо це трапилося вночі, не можна чекати до ранку, до відкриття жіночої консультації. Потрібно викликати бригаду швидкої допомоги! Не бійтеся «потривожити» лікарів даремно – ваша вагітність це дуже важливий привід турбуватися за здоров’я ваше і малюка.

Отже, ваш малюк на дев’ятнадцятій тижня важить вже близько 200 грам, його «зростання» становить близько 23-25 см. Будова тіла вже майже пропорційне. Шкіра малюка покрита пушковими волосками (лануго). Закладаються зачатки постійних зубів (під зачатками молочних).