Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 20-й тиждень вагітності

Кращий спосіб відзначити середину вашої вагітності – це записатися разом з майбутнім батьком у сімейну Школу материнства (якщо ви досі цього не зробили).

Насправді, у вас дійсно є привід для свята! Ви виконали рівно середину складної та відповідальної роботи з виношування вашого малюка, вітаємо!

На двадцятому тижні ваш живіт вже цілком відчутний. Вибрати зручну позу для сну стає все складніше. Якщо вам складно засинати на боці, спробуйте напівсидячому положенні (підкладіть кілька подушок під плечі та спину).

Іноді ви можете відчувати слабкі тягнуть болі в животі (приблизно такі, як при «місячних»). Це означає, що ваша матка починає потихеньку готуватися до майбутніх пологів і тренувати скорочення. Головне, щоб ці болі не виникали дуже часто і не ставали занадто сильними.

Можливо, ви виявите, що виділення з піхви стали більш інтенсивними. Якщо ці виділення світлі, без зеленуватого відтінку і не мають поганого запаху – все в порядку. До статевим органам у другій половині вагітності приливає значно більше крові – саме в цьому причина виділень. Якщо ви помітили зміну кольору або неприємний запах виділень – обов’язково скажіть про це лікареві, і в жодному разі не застосовуйте спринцювання. Під час вагітності ця процедура, особливо якщо проводити її самостійно, може бути небезпечною.

Ваш малюк на двадцятому тижні важить вже близько 300 грам. Він більш активно рухається і вже цілком відчутно вас «штовхає». Биття маленького сердечка можна вже почути прямо через черевну стінку, за допомогою акушерської «трубки» – напевно ви бачили такі у художніх фільмах або спеціальних передачах для вагітних.

На тілі малюка вже починає формуватися так звана «родова мастило», яка складається з слущенних клітин шкіри, Пушкова волосся та спеціальної жирової субстанції. Це мастило задумана природою для того, щоб захистити ніжну шкіру малюка під час і після пологів.

Починаючи з другої половини вагітності під час ультразвукового дослідження (УЗД) іноді вже можна визначити стать дитини! На жаль, деякі вперті дітки при кожному дослідженні розташовуються в матці так, що «цікаве місце» не виходить розгледіти. До речі, найбільш достовірне спосіб дізнатися, хлопчик у вас чи дівчинка, можливий … тільки після народження малюка!