Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 21-й тиждень вагітності

Токсикоз залишився позаду, і ви можете з подивом відзначити, що у вас … підвищився інтерес до статевого життя! Деякі пари відчувають певні сумніви, коли доводиться вирішувати питання сексу під час вагітності. Насправді, нічого поганого в цьому немає (якщо тільки у вас немає медичних протипоказань, про які вам може сказати лікар).

Ви можете не боятися пошкодити дитині – він надійно захищений плодовим міхуром і навколоплідними водами. Єдине, чого слід уникати – це позицій, при яких живіт жінки зазнає тиску.

Деякі чоловіки переживають, що дитина начебто виявляється «свідком» статевого акту. Насправді, малюк замкнутий у своєму комфортному маленькому маленькому світі, і звертає увагу в основному на гучні звуки.

На двадцять першому тижні малюк ще переміщається в матці цілком вільно. Сьогодні він може розташовуватися в ній вниз голівкою, а завтра перевернеться, і внизу виявиться маленька попка. Іноді такі переміщення доставляють майбутній мамі певний дискомфорт.

Якщо малюк розташувався зовсім вже незручно і сильно тисне на дно матки або черевну стінку, найкраще прилягти на бік і погладити живіт. Швидше за все, від таких дій малюк ще трохи повернеться і займе більш зручну для вас позицію.

Що ще може приносити вам незручності? Болі в спині. Ваша вага збільшився, центр ваги змістився, і тримати поставу стало складно. Що робити? Перейти на взуття без підборів, але з ортопедичними устілками, поменше стояти на одному місці, побільше гуляти в зручному для вас темпі. Якщо болі в спині не проходять, скажіть про це лікареві. Можливо, вам порекомендують спеціальний підтримуючий корсет.

Що відбувається у малюка? Формуються органи ендокринної системи (які виділяють у кров різні гормони) і вестибулярний апарат. Період формування майже закінчений, далі всі сили матінки-природи будуть спрямовані на зростання малюка і його підготовку до зустрічі з вами!