Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 23-й тиждень вагітності

Головна подія вісімнадцятого тижня – це вага малюка, який «перевалив» за 500 грам! Крихітка вже регулярно робить дихальні рухи. Правда, при цьому йому доводиться робити невеликі перерви, адже дихати – це теж важка робота, особливо з незвички.

У кишечнику малюка формується перший калові маси з слущенного епітелію, що проковтнули навколоплідних вод і першою жовчі, яка виробляється клітинами печінки. Цей перший кал називається меконій і в нормі в навколоплідні води не потрапляє. Якщо в пологах навколоплідні води відходять, пофарбовані каловими масами, це вірна ознака для лікарів, що щось не в порядку і потрібно звернути на породіллю особливу увагу.

Меконій покине кишечник малюка вже після пологів і ви обов’язково зверніть увагу на те, який він темний, густий і … липкий.

Що стосується майбутньої матусі, то на двадцять третьому тижні дно матки вже піднімається над пупком на кілька сантиметрів. На прийомі у жіночій консультації лікар обмацує матку через черевну стінку і записує у вашу
карту висоту стояння матки. Крім цього, вже визначається позиція плоду – його положення в матці.

Звичайно, це положення зміниться ще не раз. Важливо, в якій позиції виявиться малюк перед тим, як вже не зможе через своїх розмірів вільно перевертатися у вашому животі. Більшість діток перед пологами розташовуються в матці вниз голівкою, і так і з’являються на світ.

Для майбутньої матусі настає час уважно стежити за своїм раціоном, обмежуючи солоні продукти. Сіль провокує набряки, а друга половина вагітності дуже до них в своєму розпорядженні. Якщо дуже хочеться з’їсти солоний огірок, ви можете це зробити. Але дуже постарайтеся обмежитися однією штукою, а не половиною банки.

Якщо ви раптом виявите, що у вас за короткий час з’явилися виражені набряки (особливо це стосується особи і рук), не зволікайте і звертайтеся до лікаря!