Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 24-й тиждень вагітності

Саме на двадцять четвертому тижні всім майбутнім матусям зазвичай призначають такий аналіз, як дослідження цукру крові. Цей аналіз важливий тому, що при вагітності гормональна перебудова організму іноді може призводити до так званого «діабету вагітних». Це означає, що гормон підшлункової залози інсулін не справляється зі своїми обов’язками і занадто багато глюкози (цукру) знаходиться в крові. Такий стан звичайно корегується за допомогою спеціальної дієти (яку потрібно суворо дотримуватися), а після пологів робота підшлункової залози приходить в норму.

На двадцять четвертому тижні дно матки вже височить на 5 см над пупком, а висота стояння матки (вимірюється від лобкового симфізу) становить приблизно 25 см.

Малюк важить приблизно 600 грам, його зріст – близько 30 см. У маленькому організмі продовжують розвиватися легкі (бронхи поділяються на усе більш дрібні «гілочки») і головний мозок. Малюк все більш інтенсивно рухається. Періоди активності у нього змінюються періодами сну. На жаль, ці періоди далеко не завжди відповідають вашим, і дуже часто майбутні матусі прокидаються пізно вночі, розбуджені «дискотекою» у животику.

Шкіра малюка все більше і більше розгладжується за рахунок того, що під шкірою накопичується спеціальний бурий жир. Цей жир дуже добре зігріває, і природа призначила його для захисту від холодного повітря – адже відразу після народження малюк ще не зможе самостійно підтримувати температуру тіла.