Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 25-й тиждень вагітності

З кожним днем ваш малюк росте, а ви здаєтеся собі все більш і більш важкою і неповороткою. Звикайте до свого животика, адже попереду ще п’ятнадцять непростих, але таких важливих тижнів!

Якщо ви займаєтеся яким-небудь видом спорту, будьте обережні! Навіть ті навантаження, які раніше були для вас цілком звичними, тепер можуть пошкодити вам і маляті. Особливо уникайте вправ, які вимагають гарної координації. Через зсув центру ваги ризик падіння стає дуже високим.

Швидше за все, на двадцять п’ятому тижні вам призначать в жіночій консультації аналіз крові на гемоглобін. Це потрібно для того, щоб визначити, чи немає у вас ознак залізодефіцитної анемії вагітних. Через те, що вашому організму тепер доводиться трудитися «за двох» і доставляти малюкові всі необхідні для росту речовини, заліза, яке ви отримуєте з їжею, може бути недостатньо.

Залізо дуже необхідно для нормальної роботи еритроцитів, які переносять кисень від легень до кожної клітинки тіла. Якщо цього мікроелемента в крові недостатньо, розвиваються такі симптоми, як запаморочення, шум у вухах, слабкість.
Якщо за результатами аналізу у вас дійсно виявлять ознаки залізодефіцитної анемії, то ваш лікар порекомендує вам відповідний препарат, що містить залізо. Нагадуємо, що без рекомендації лікаря приймати будь-які препарати під час вагітності не можна!

Ваш майбутній спадкоємець наполегливо трудиться. Його зріст вже наближається до 35-37 см, вага досягає 700 грам. Малюк реагує на сильний звук і яскраве світло, спрямований на живіт. На двадцять п’ятому тижні природа переважно займається зміцненням кісточок і суглобів крихти.

Якщо раптом (ми впевнені, що вас це не торкнеться!) Малюк захоче залишити ваш животик на двадцять п’ятому тижні, у нього з’явиться шанс вижити, адже основні органи та системи вже сформовані. Правда, при цьому лікарям доведеться докласти чимало зусиль і помістити малюка в спеціальні умови, максимально схожі на ті, які повинні ще п’ятнадцять тижнів оточувати його в матці.