Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 26-й тиждень вагітності

Малюк іноді штовхається так, що у вас перехоплює подих? Частенько потрапляє маленької пяточкой або гострим ліктики прямо по печінці або сечового міхура? Потерпіть. Пройде ще небагато часу, і крихта, збільшившись в розмірах, вже не зможе так просто переміщатися по вашому животику.

На двадцять шостого тижня висота стояння матки над лобковим зчленуванням становить приблизно 26 см. Над пупком дно матки піднімається на 6 см.

Чим ближче останній триместр вагітності, тим більше уваги вам потрібно приділяти вашому артеріального тиску – особливо якщо до вагітності у вас бували випадки підвищення тиску, або ви страждаєте на гіпертонічну хворобу.

Збільшене навантаження на серце і нирки плюс гормональна перебудова іноді викликають у вагітних важке ускладнення – еклампсію. Це серйозне захворювання проявляється раптовими судомами, втратою свідомості і дуже небезпечно і для матері, і для малюка.

На щастя, еклампсія не виникає раптово. Існують певні «провісники» еклампсії, які називаються прееклампсією. Це можуть бути раптові набряки і різке підвищення маси тіла (теж пов’язане з набряками). Як правило, значно підвищується артеріальний тиск, виникає слабкість, нудота і блювота.

Пам’ятайте, що ваше самопочуття зараз – це найважливіше. Якщо ви відчуваєте щось лихе, не соромтеся дзвонити лікареві або за номером швидкої допомоги.

Прееклампсія, виявлена на ранніх стадіях, в більшості випадків піддається лікуванню за допомогою спеціальних препаратів (найчастіше для повноцінного лікування вагітну госпіталізують в стаціонар).

До двадцять шостому тижні ваш малюк важить уже майже кілограм. У хлопчиків саме в цей період починається дуже важливий процес – яєчка з черевної порожнини, де вони сформувалися, опускаються в мошонку. Цей процес займе кілька тижнів.