Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 27-й тиждень вагітності

Ви і ваш малюк вступаєте в третій, останній триместр вагітності, і виходите на фінішну пряму! Вітаємо!

Швидше за все, вага крихти вже перевалив за кілограм (а ще скільки їх потрібно набрати до пологів)! Найважливіші процеси зараз відбуваються в легенях малюка – розвиваються альвеоли. Кожна альвеола – це маленька «робоча станція», яка насичує кров киснем і забирає з неї вуглекислий газ, який ми потім видихаємо.

Крім цього, в альвеолах з’являються перші молекули сурфактанту (це спеціальну речовину, яка допомагає альвеолам завжди зберігати свою форму).

У малюків, які з якихось причин народжуються до терміну, недостатня кількість сурфактанту в легенях є серйозною проблемою. Малюк не може самостійно дихати, тому що його альвеоли «спадаются» (як здутий повітряна кулька). Лікарям доводиться прикладати серйозні зусилля для того, щоб виходити такого «торопигам».

Майбутні мами в третьому триместрі вагітності можуть зіткнутися з такими неприємними явищами, як нічні судоми в ногах. Ці судоми виникають як різкий біль, без видимих причин. Вважається, що для профілактики судом потрібно перед сном зробити кілька простих вправ на розтяжку зв’язок і підібрати зручну позу для сну.

Якщо у вас виникають судоми, це може означати також, що велика частина кальцію, яка надходить до вас з їжею, спрямовується на зміцнення кісткової системи малюка. Можливо, ваш лікар вважатиме за потрібне додатково порекомендувати вам препарати, які у своєму складі містять кальцій.