Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 28-й тиждень вагітності

Вага взята! На двадцять восьмому тижні більшість малюків вже можуть похвалитися першим набраним кілограмом. Вас дивує, що така, поки ще не дуже велика дитинка займає так багато місця у вашому, вже такому великому, животі? Не дивуйтеся!

Не забувайте, що крім самого малюка, ваша матка вміщує ще навколоплідні води, плаценту і пуповину. Саме плацента забезпечує надходження поживних речовин з вашої крові в кров малюка. Спеціальні ворсинки плаценти проникають у ваші кровоносні судини і, омиваючи кров’ю, отримують з неї все необхідне, щоб потім доставити вашому синові або доньці.

Виглядає плацента як плоска, трохи округла «коржик». Її діаметр ближче до пологів становить 15-20 см. Поверхня плаценти темно-червона (через вібуваються судин, по яких тече кров).

Пупковий канатик – це зв’язок між плацентою і малям. У ньому проходить два пупкові артерії і одна пупкова вена. Дуже активні дітки іноді «заплутують» цей канатик, зав’язують у вузлики або обвивають навколо себе. Тому під час ультразвукового дослідження (УЗД) лікар обов’язково визначає стан не тільки малюка, але і плаценти, і пупкового канатика (наскільки це можливо).

Що стосується плаценти, важливе значення має її положення на стінці матки. Іноді плацента розміщується занадто низько і може навіть перекрити вихід з матки і перешкодити малюкові з’явитися на світло. На щастя, сучасні методи дослідження дозволяють визначити таку ситуацію вчасно. Якщо є серйозна небезпека, що плацента перешкодить нормальному перебігу пологів, в таких випадках показано кесарів розтин.

На двадцять восьмому тижні вагітності дно матки, як правило, вже на 8 см підноситься над пупком, і на 28 – над лобковим симфізом.

Якщо ви ще не знаєте, в якому пологовому будинку, і в якого лікаря будуть проходити ваші пологи – саме час над цим задуматися. Насправді, хороший лікар, якому ви зможете довіряти, стане вашим справжнім помічником у пологах.