Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 29-й тиждень вагітності

Малюк вже не просто реагує на яскраве світло і гучні звуки – він може … запам’ятовувати інформацію! Якщо ви ще не слухаєте разом з вашою крихіткою гарну класичну музику – саме час починати! І не забувайте час від часу нагадувати майбутньому батькові про те, що йому теж треба спілкуватися з майбутнім спадкоємцем або спадкоємицею.

На двадцять дев’ятому тижні малюк важить вже 1150 грам, його зростання складає від 37 до 40 см. Найважливіше завдання на останній триместр вагітності – зростання і підготовка до пологів – успішно виконується.

Під шкірою малюка накопичується бурий жир, шкіра все більше розгладжується. Всі органи і системи маленького організму тренуються виконувати свої функції. Працюють нирки, легені, кишечник і органи ендокринної системи (підшлункова залоза, гіпофіз, надниркові залози).

Незважаючи на те, що малюк вже повністю сформований, якщо він поспішить народитися на двадцять дев’ятого тижня, його будуть називати недоношеним. Чим довше крихта пробуде в животику, тим краще для нього і для вас.

Що робити для того, щоб уникнути передчасних пологів? Виконувати всі рекомендації лікаря, вчасно проходити обстеження, ні в якому разі не піднімати нічого важкого і трохи менше хвилюватися.

Про всяк випадок (краще нехай цей випадок вас не торкнеться), вам потрібно знати ознаки передчасних пологів. Це може бути витікання навколоплідних вод (ви відчуєте їх як теплу, найчастіше безбарвну рідину, яка «хлюпнет» на вашу білизну або буде повільно, але постійно «підтікати»). Якщо є підозра на те, що відійшли води – негайно телефонуйте у швидку.

Інший серйозний ознака передчасних пологів – регулярні переймоподібні болі внизу живота, які можуть відчуватися також у спині і в промежині. Виділення з статевих шляхів крові (особливо яскраво-червоного кольору) – теж дуже тривожний симптом. Він може свідчити про відшаруванні плаценти.

Під час вагітності ніколи не можна сподіватися на те, що якийсь неприємний симптом пройде «сам по собі». Якщо вас щось турбує, звертайтеся до лікаря.

Якщо мова стосується вашого здоров’я, вкрай небажано слухати поради родичів, подруг і знайомих (якщо, звичайно, вони не лікарі). Якщо у вашої подруги було «щось схоже» і лікар порадив їй якийсь препарат або метод лікування – це зовсім не означає, що у вас точно така ж ситуація. Не ризикуйте здоров’ям своїм і свого малюка!