Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 3-й тиждень вагітності

Якщо зачаття не відбулося наприкінці другого тижня, швидше за все, воно станеться на початку третьої. У всякому разі, до настання третього тижня яйцеклітина вже повинна перебувати в порожнині однієї з маткових труб в очікуванні зустрічі зі сперматозоїдом.

Під час одного статевого акту в організм жінки потрапляє безліч сперматозоїдів. У яйцеклітину при цьому проникає тільки один з них. Природою задумано так, щоб зачаття відбулося за рахунок самого активного (а значить, і самого здорового) сперматозоїда.

Після того, як один сперматозоїд проникає в яйцеклітину, навколо неї утворюється спеціальна щільна оболонка, яка захищає від атак інших сперматозоїдів.

Зі злиття генетичних матеріалів матері (яйцеклітина) і батька (сперматозоїд) і утворюється клітина, з якої (шляхом поділу) і вийдуть всі інші клітини майбутнього нового організму – вашої дитини. Ця клітина називається зиготи.

Після зачаття зигота починає рухатися по матковій трубі в бік порожнини матки. У цьому їй допомагають ворсинки, якими вистелена труба. По дорозі зигота встигає декілька разів розділитися. До кінця третього тижня зародок вже складається з 250 клітин.

Для того, щоб вагітність тривала, зародку потрібно закріпитися в матці, точніше, в одній з її стінок. Цей процес називається імплантацією.

Імплантація – дуже «крихкий» момент, другий за важливістю після зачаття. Якщо зародку не вдасться закріпитися в матці – він загине, тому що поживних речовин, накопичених яйцеклітиною, вистачить ненадовго.

Після наближення до стінки матки зародок виділяє спеціальні речовини, як ніби «розчиняючи» її ділянку і проникаючи всередину. У результаті жінка може відзначити незначні кров’янисті виділення з статевих органів (адже цілісність стінки матки порушується).

Будь-які негативні зовнішні впливи (алкоголь, носіння важких предметів, вірусні інфекції і навіть сильні негативні емоції) на третьому тижні вагітності можуть привести до порушень зачаття або імплантації. Тому майбутній мамі слід бути особливо обережною у цей період.