Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 30-й тиждень вагітності

Вашій крихітці вже стає тісно в животику. На тридцятому тижні у малюка вже не вийде так просто перекидатися, як він це робив раніше. Рухи стають менш хаотичними, але сильнішими (адже малюк вже набрав близько 1400 грам і виріс до 38-39 см).

Дно матки піднялося над лобковим зчленуванням на 30 см. До тридцятому тижні ви стали важче на 11-15 кг (якщо не слухали бабусь і не їли «за двох»).

Не дивуйтеся, якщо на тридцятому тижні ви почнете більше втомлюватися, і час від часу у вас буде поганий настрій. Насправді, винні в цьому, з одного боку, гормони, а з іншого – підвищене навантаження на серце і всю кровоносну систему.

Починаючи з тридцятого тижня, дуже велике значення набуває підтримка ваших близьких і родичів (і особливого майбутнього батька вашого чудового малюка). Вам знадобиться допомога в деяких господарських справах, які вимагає перенесення ваги або тривалого стояння на одному місці. Навіть і не думайте носити важкі сумки з магазинів або цілий день проводити в задушливій кухні біля плити!

Намагайтеся зайвий раз не підніматися і не спускатися сходами – краще більше гуляйте повільним спокійним кроком. По можливості, не відвідуйте місця великого скупчення людей. По-перше, щоб вас часом не штовхнули, а по-друге – щоб не заразитися якою-небудь, абсолютно вам зараз небезпечною, вірусної інфекцій.

Деякі майбутні мами з забобонних міркувань до пологів нічого не купують для малюка. У будь-якому випадку, ви можете скласти список тих речей, які вам будуть потрібні (по можливості, як можна більш докладний, із зазначенням моделей та інших характеристик), щоб ваші численні родичі і друзі не подарували вам три однакові коляски і жодної симпатичною ванночки для купання малюка.