Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 31-й тиждень вагітності

Починаючи з тридцять першого тижня, малюк, швидше за все, вже не буде активно перевертатися в матці. Він вже став занадто великим для таких акробатичних «номерів». Тому лікар на прийомі в жіночій консультації обов’язково зверне увагу але те, як саме крихітка розташувався у вашому животику. Це розташування на медичному мовою називається «передлежанням».

Розрізняють передлежання головне, тазове і поперечне. У кожному з цих варіантів є свої різновиди. Найбільш часте і єдино правильне для природних пологів передлежання – це головне. У цьому випадку маля розташовується в матці головкою донизу, «до виходу», і так і народжується.

При тазовому передлежанні малюк розташовується головкою догори, до дна матки. При цьому ближче всього до виходу з матки виявляється попка (таз) плоду або його ніжки. Тазове передлежання вже вважається неправильним, патологічним. Природні пологи в такому передлежанні теоретично можливі … але на практиці лікарі вважають за краще не ризикувати і рекомендують кесарів розтин. Особливо небезпечно тазове передлежання для жінок, у яких є які-небудь інші ускладнення вагітності.

Поперечний передлежання плоду – це, в будь-якому випадку, погано. Голівка плоду знаходиться біля однієї стінки матки, а ніжки – біля іншої. Народитися самостійно дитина з такого передлежання не може. Він просто «застрягне» у матці.

Чому так важливо, щоб ближче до виходу з матки знаходилася саме голівка дитини? Справа в тому, що в пологах саме головка служить своєрідним «клином», який розсовує родові шляхи. Якщо першими народжується не голівка, а таз або ніжки, їх обсягу виявляється недостатньо для того, щоб у достатній мірі розширити шийку матки і піхву. Тому голівка, яка буде народжуватися в останню чергу, має серйозні шанси «застрягти» і передавити собою пуповину.

Якщо малюк розташувався в матці неправильно, ще можна спробувати змінити ситуацію за допомогою спеціальних, безпечних для матері і малюка нескладних вправ. Більш докладно вам про це (при необхідності) розповість лікар.