Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 33 тиждень вагітності

Ох, важко? Ще б пак. З перших тижнів вагітності ви вже одужали на 10-13 кг. Дно матки до тридцять третьому тижні знаходиться на 13 см вище пупка і на 33 см вище лонного зчленування.

Малюк вже «взяв» другу планку ваги і тепер вже важить трохи більше 2 кг! Зростання крихти становить 43 см. Кожну хвилину і секунду в організмі малюка тривають складні процеси росту та вдосконалення. Продовжує розвиватися головний мозок, органи чуття. Встановлюються тонкі зв’язку між усіма органами та системами організму.

Швидше за все, починаючи з тридцять третього тижня, лікар запропонує вам час від часу спостерігати за рухами малюка, щоб переконатися, що з ним все в порядку. Насправді, робиться це досить просто. Кожен день, в один і той же час, приляжте в зручній для вас позі і покладіть руку на живіт. Вважайте, скільки окремих рухів ви відчуваєте. У нормі малюк повинен зробити не менше 10 рухів за годину.

Не переживайте, вам не доведеться цілу годину підраховувати руху. Ймовірно, ви нарахуєте потрібну кількість за десять-п’ятнадцять хвилин. Якщо за годину не вдається нарахувати покладені 10 рухів – звертайтеся до лікаря. Таке «ліниве» поведінку плоду не обов’язково означає, що відбувається щось страшне, але краще в цьому переконатися.

Якщо ви раптом зловили себе на думці, що давно не відчували рухів малюка, обов’язково приляжте і прислухайтеся до поведінки спадкоємця або спадкоємиці. Якщо вам дійсно не вдається нічого вловити і, тим більше, якщо ви відчуваєте що тягнуть болі в животі, нездужання або нудоту – негайно телефонуйте в «швидку».