Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 36-й тиждень вагітності

Отже, тридцять шостий тиждень! Малюки, які поспішать народитися в кінці цього тижня, вже будуть назватися «доношеними». Точно так само, як дітки, які побачать світ на сороковий або сорок першому тижні. А ось «ледарів», народжених після 42 тижня, лікарі називають «переношеними». Це теж погано, тому що після 42 тижня плацента «старіє», гірше виконує свої функції, і малюк може страждати від нестачі кисню і поживних речовин.

До тридцять шостий тижні маля вже може опуститися нижче в порожнині матки (так він «готується» до майбутніх пологів). Це відбувається поступово. Швидше за все, ви відчуєте, що вам стало легше дихати (матка не так сильно здавлює діафрагму і легені). Але при цьому можуть з’явитися відчуття “тиску” на промежину і навіть больові відчуття.

«Помилкові» сутички (відчуття стискає біль у животі), які готують матку до пологів, будуть ставати все більш сильними і частими. Вам обов’язково потрібно знати, як відрізнити «брехливі» сутички від справжніх, які свідчать про те, що у вже народжуєте!

Справжні сутички регулярні. Якщо ви відзначаєте незвично часті сутички, обов’язково засічіть час, який проходить між ними. Якщо ці інтервали однакові (наприклад, 10 хвилин) – швидше за все, у вас дійсно почалися пологи!

Коли потрібно буде їхати в пологовий будинок? Коли перейми будуть тривати по 1 хвилині і повторюватися кожні 5 хвилин. Але це тільки за умови, що ви відчуваєте себе в цілому добре. Якщо, крім сутичок, у вас з’являється постійний біль у животі, кров’янисті виділення з статевих шляхів, нудота або порушення зору – негайно вирушайте у пологовий будинок!