Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 37-й тиждень вагітності

На тридцять сьомому тижні положення плоду в матці (передлежання) вже остаточно сформувалося. Можливо, вам доводилося чути про лобному, особовому і потиличному передлежанні. Всі ці варіанти – різновиди головного передлежання (коли плід знаходиться голівкою до «виходу» з матки). Найкраще для природних пологів – це потиличний передлежання. Коли дитина народжується «потилицею вперед», його головка найкраще розсовує статеві шляхи, і поява на світло проходить набагато легше, ніж при лобному або особовому передлежанні.

Лобне передлежання виникає, якщо голівка малюка недостатньо зігнута і ближче всього «до виходу» перебуває не потилицю, а лобова частина черепа. При такому передлежанні природні пологи можливі, але акушерка буде застосовувати спеціальні прийоми, які дозволяють збільшити згинання голівки, щоб максимально полегшити малюкові народження.

Лицьове передлежання – це результат розгинання голівки малюка, яке у деяких діток відбувається замість згинання. Пологи в особовому передлежанні небезпечні. У пологах голівка малятко може ще більше розігнутися, і підборіддя «зачепиться» за лобкової зчленування. При особовому передлежанні лікарі нерідко роблять вибір на користь кесаревого розтину, щоб не ризикувати здоров’ям і життям малюка.

Швидше за все, на тридцять сьомому тижні лікар запропонує вам здати аналіз на стрептокок. Справа в тому, що в організмі дорослої людини можуть «проживати» деякі мікроорганізми, які не викликають особливих проблем у свого «господаря», але можуть стати причиною серйозних інфекційних захворювань у новонародженого. Стрептокок – один з найнебезпечніших для малюка мікроорганізмів.

Якщо результати аналізу покажуть, що у вас в організмі є «небезпечний» стрептокок, про це потрібно буде обов’язково сказати в пологовому будинку! У цьому випадку лікар і акушерки зроблять необхідні дії для того, щоб вберегти малюка від зараження.

До кінця тридцять сьомої тижня ваш малюк важить близько 3 кг і, швидше за все, все частіше подумує про те, що пора б вже зустрітися зі своєю чудовою матусею!