Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 38-й тиждень вагітності

Настала тридцять восьмий тиждень вашої вагітності, а це значить, що заповітний день зустрічі з малюком стає все ближче і ближче. Сподіваємося, що «тривожний валізка» з усім необхідним для поїздки в пологовий будинок у вас вже зібраний? Якщо немає – саме час цим зайнятися. А більше займатися нічим не потрібно. Відпочивайте. Розподіліть домашні справи між родичами, і як можна більше відпочивайте – адже скоро вас чекають дуже напружені і відповідальні дні!

Обов’язково знайдіть докладну інформацію про те, як правильно налагодити грудне вигодовування. До моменту народження малюка ви вже повинні дуже добре знати, що і як робити і не робити для того, щоб у малюка був досить найкориснішою для його здоров’я і розвитку їжі – грудного молока.

Якщо ви рішуче налаштовані налагодити грудне вигодовування, наполягайте на тому, щоб вашому малюкові (якщо тільки не буде серйозних медичних показань) у пологовому будинку не давали нічого, крім вашого молока (ні води, ні дитячих молочних сумішей). По можливості, відразу ж після народження прикладіть малюка до грудей, щоб він отримав перші, найкорисніші краплі молозива.

Ваш малюк вже важить трохи більше 3 кг. Легкі повністю сформувалися. У кожній альвеолі вже є сурфактант – речовина, яка не дозволить альвеолам спадаться при видиху. Дихальний центр теж повністю дозрів. Малюк готовий до самостійного життя.

Швидше за все, ви вже чули про післяпологової депресії? Насправді, такий стан виникає далеко не у всіх молодих матусь. І знову все залежить від гормонів – саме вони визначають пригнічений або, навпаки, надмірно агресивний і збудливі стан у деяких жінок в післяпологовому періоді.

На щастя, такий стан не триває занадто довго, особливо якщо молода мама досить відпочиває, і є кому допомогти з малюком в перші, найскладніші і напружені дні після народження довгоочікуваного спадкоємця або спадкоємиці.