Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 39-й тиждень вагітності

Швидше за все, цей тиждень стане останнім тижнем вашої вагітності. Малюк вже повністю сформувався. Всі органи і системи працюють, головка опустилася ближче до виходу з матки. М’язи матки готові до своєї відповідальній роботі – скорочень, які «виштовхнуть» малюка назовні.

Зростання вашої дитинки складає вже близько 48 см, вага – трохи більше або трохи менше ніж 3,2 кг. Дно матки знаходиться на 20 см над пупком. До цього моменту ви набрали у вазі 12-16 кг і вже встигли звикнути до свого «вагітному животику».

На цьому тижні не тільки ви знаходитесь в очікуванні. Всі ваші численні родичі, друзі і знайомі разом з вами чекають радісна подія – народження малюка.

Як же дізнатися, що у вас почалися пологи? Один з основних ознак – регулярні перейми (не менше 1 хвилини, не рідше ніж раз на 5 хвилин). Крім цього, вас повинні насторожити кров’янисті виділення або слизові виділення з статевих шляхів.

Цікавий ознака пологів, що наближаються – так званий «інстинкт гніздування». Коли вагітна на тридцять дев’ятому або сорокових тижня раптом починає генеральне прибирання квартири або раптом починає збиратися на ринок за новими шпалерами – досвідчені бабусі ще раз перевіряють вміст «тривожного валізки», бо знають, що пологи вже скоро.

Кого брати з собою в пологовий будинок? Крім вас, ніхто це питання не вирішить. Важливо, щоб ваше рішення було зваженим і продуманим, а не емоційним та імпульсивним. Насправді, далеко не всі майбутні батьки розташовані брати активну участь у народженні спадкоємця або спадкоємиці. Не треба наполягати. Якщо чоловік морально не готовий бути присутнім при пологах – навряд чи він буде вам гарним помічником.