Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 4-й тиждень вагітності

Напевно, всі жінки чули про «токсикозах вагітності». Одні лікарі вважають це стан практично нормальним для будь-якої вагітної, і радять поменше звертати уваги на нудоту, дратівливість, стомлюваність і набухання грудей. Інші доводять, що нормальна вагітність повинна протікати без цих неприємних явищ.

Істина, як правило, знаходиться десь посередині. Явища токсикозу викликають гормони, які виробляє жовте тіло. Ці гормони критично важливі для підтримки нормальної вагітності. На жаль, деякі жінки занадто чутливі до дії цих гормонів – і тому у них виникають неприємні відчуття.

Насправді, явища токсикозу – одна з ознак вагітності. Правда, далеко не самий достовірний. До речі, про ознаки. Вже на четвертій тижня в кров поступає достатня кількість хоріонічного гонадотропіну – специфічного для вагітності гормону, який можна виявити не тільки в крові, але і в сечі.

Це означає, що ви вже можете підтвердити свої здогадки про вагітності за допомогою спеціального тесту на вагітність (такі тексти продаються у всіх аптеках без рецепта лікаря). Тести випускаються різними компаніями і вартість мають теж різну. Як правило, чим вище вартість, тим вище якість тіста і його достовірність.

Якщо ознаки токсикозу є, а тест стверджує, що вагітності немає, не зневіряйтеся. Можливо, у вас поки недостатньо хоріонічного гонадотропіну (таке буває). Краще всього повторити тест на початку або навіть у середині п’ятого тижня.

При цьому не можна забувати, що найбільш достовірне метод (ультразвукове дослідження чи аналіз крові на наявність гормонів) при необхідності призначить лікар.

Що ж відбувається під час четвертого тижня з вашим майбутнім малюком? З ним відбуваються дуже важливі зміни. Закладається майбутня плацента (поки вона представлена спеціальною освітою, хорионом) і плодовий міхур. Ці органи будуть живити вашого малюка протягом усієї вагітності, і забезпечувати йому чудові комфортні умови.