Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 40-й тиждень вагітності

Ось він, довгоочікуваний сорокових тиждень! Швидше за все, ваші пологи почнуться з дня на день. Впевнені, що ви до них готові.

Добре, якщо ви до поїздки в пологовий будинок вже будете мати деяке уявлення про те, що вас чекає. А чекає вас спочатку досить тривалий період сутичок (перший період пологів). Цей період триває близько 10-12 годин, але на самому ділі цей час може сильно відрізнятися в кожному конкретному випадку.

У першому періоді відбувається дуже важлива робота – сильно і регулярно скорочуються м’язи матки, в результаті чого згладжується та розкривається шийка матки. До пологів шийка матки представляється собою невеликий м’язовий циліндр. Для того, щоб малюк зміг народитися, на місці цього циліндра повинен утворитися «вихід» з порожнини матки.

Швидше за все, сутички заподіють вам певну незручність. Добре, якщо ви регулярно відвідували заняття в Школі материнства і навчилися прийомам зменшення болю. У будь-якому випадку, якщо біль від сутичок стане дійсно нестерпним, лікарі обов’язково допоможуть вам її полегшити.

Після того, як шийка матки повністю розкриється, наступає другий період – період потуг. Тепер в скороченнях беруть участь не тільки м’язи матки, але і м’язи черевного преса. Адже їм потрібно «проштовхнути» малюка через родові шляхи (згладжену шийку матки і піхву). У Школі материнства вам напевно пояснили, як потрібно правильно тужитися для того, щоб як можна краще допомогти маляті скоріше народитися.

Плід вважається новонародженим з моменту першого крику. У сучасних пологових будинках одразу після народження малюка вкладають на живіт матері, щоб різко не розлучати його з найріднішою людиною. Поговоріть зі своїм довгоочікуваним чоловічком, нехай звуки вашого голосу заспокоять його, адже народження – це стрес для малюка!

Через деякий час ви відчуєте, що перейми з’явилися знову. Це народжується плацента. Через деякий час малюка вилучать від пуповини і заберуть від вас для першого «туалету» – обробки шкіри, промивання вічко спеціальним розчином.

Можете привітати себе, адже тепер ви – найкраща і найщасливіша мама в світі!