Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 5-й тиждень вагітності

Цілком можливо, що на п’ятого тижня у вас підсиляться ознаки токсикозу. До нудоти і зниження працездатності можуть додатися головні болі, сонливість, зміни смаку. На щастя, ранній токсикоз найчастіше триває тільки до дванадцятого тижня – потерпіти залишилося недовго!

Важливо знати, як ви можете допомогти своєму організму справитися з «гормональною бурею», викликаної жовтим тілом. У першу чергу, намагайтеся уникати перевтоми і стресів. Якщо раніше ви могли дозволити собі затриматися на роботі, а потім ще й засидітися за телевізором до пізньої ночі – тепер краще йти спати раніше, а вставати пізніше. Якщо є можливість, домовитеся на роботі, щоб ваш робочий день починався на годину-півтора пізніше. Вам дійсно потрібно висипатися!

Якщо вранці вас турбує нудота – постарайтеся знайти ті невеликі хитрості, які допоможуть вам подолати цей неприємний симптом. Деяким жінкам допомагає легкий сніданок прямо в ліжку або кілька ковтків води.

Якщо вас дратують якісь запахи, постарайтеся стикатися з ними якомога менше. Попросіть членів вашої сім’ї відкласти на якийсь час косметичні засоби з різкими запахами, не плануйте в квартирі або будинку ремонтні роботи.

Приймати їжу краще всього часто (5-6 разів на день), але потроху. Уважно ставитеся до свого організму, помічайте, які продукти вам зараз підходять, а яких краще б уникати.

У цей період у вас можуть з’явитися особливі, не характерні для вас раніше смакові пристрасті. Вам може захотітися свіжих персиків або консервованих болгарських перців. Не відмовляйте собі в маленьких слабкостях, але не забувайте, що в цілому харчування має залишатися раціональним (з переважанням овочів, фруктів,
зернових і корисного білка). До речі, з фруктами потрібно бути обережніше, оскільки вони мають властивість посилювати роботу кишечника, а це може викликати такі неприємні відчуття, як здуття живота і розлад шлунку.

На п’ятому тижні з вашим майбутнім малюком відбуваються дуже важливі зміни. Закладаються (формуються) основні органи. У цей період дуже важливо уникати будь-яких негативних впливів (інфекцій, інтоксикацій, у тому числі алкогольних), щоб не перешкодити цим процесам.

Саме з п’ятого тижня лікарі називають «мешканця» вашої матки ембріоном.