Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 6-й тиждень вагітності

Швидше за все, до шостому тижні ви вже навчилися боротися з проявами токсикозу і знайшли свої маленькі хитрощі, які допомагають справлятися з цими неприємними симптомами.

Якщо це не так, якщо до нудоти все частіше приєднується блювота, якщо явища токсикозу заважають вам повноцінно жити і працювати, потрібно звернутися до лікаря. Ні в якому разі не приймайте самостійно або за порадою «бувалих» подруг ніяких лікарських препаратів! Навіть якщо це не перша ваша вагітність, і в минулий раз вам призначали таблетки, які вам допомогли – не починайте їх приймати без консультації лікаря!

У вашого малюка вже б’ється серце! Скорочення маленького сердечка можна побачити під час ультразвукового дослідження. На шостому тижні закладаються зачатки ручок і ніжок. Розвивається плацента – дуже важливий орган, який буде забезпечувати зв’язок малюка з мамою. Через плаценту буде відбуватися і харчування, і «дихання» плоду.

Весь перший триместр вагітності (дванадцять тижнів) закладаються і формуються органи вашого малюка. Спочатку відбувається «грубе» формування – природа ніби виділяє ті групи клітин, з яких згодом сформується кишечник і печінку, серце і легкі, очі і вуха. З кожним днем ці клітини розмножуються за заданою природою «програмі» і набувають спеціальні властивості в залежності від свого призначення.

При цьому не можна забувати, що найскладніші органів (такі, як очі, головний мозок, імунна система) продовжують розвиватися не тільки до народження дитини, а й у перші роки життя.