Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 8-й тиждень вагітності

Протягом восьмого тижня нудьгувати вам не доведеться. Швидше за все, лікар з жіночої консультації призначив вам цілий список аналізів, які необхідно здати. Це аналіз сечі, аналіз крові (з пальця і з вени) та інші додаткові аналізи (в залежності від стану вашого здоров’я). Поставтеся до цього завдання відповідально – адже деякі можливі проблеми краще виявити і вирішити зараз, ніж на останніх тижнях вагітності!

Крім цього, на восьмому тижні рекомендується відвідати генетичну консультацію. Якщо лікар-генетик виявить у вас схильність до певних спадкових захворювань, він може додатково призначити спеціальні лабораторні дослідження.

Якщо ви ще не записалися на курси підготовки до пологів, обов’язково запишіться! І не забудьте записати і майбутнього щасливого батька – особливо якщо ви плануєте «пологи удвох». Доведено, що чим більше майбутній батько бере участь у всіх заходах, пов’язаних з вагітністю, тим швидше у нього після народження малюка проявляється «батьківський інстинкт», і тим більше він допомагає молодій матусі в її турботах і клопотах.

Тим часом ваш малюк вже помітно підріс (довжина ембріона до кінця восьмого тижня становить приблизно 8-11 мм). У його серці з’явилися перегородки (до цього серце було однокамерним, схожим на маленький мішечок).

Крім цього, на восьмому тижні формуються кістки і суглоби вашого малюка. Якщо ви ще не приймаєте спеціальні вітаміни для вагітних, до складу яких входять також всі необхідні мінерали, саме час починати! Не забудьте запитати у вашого доктора, які саме вітаміни він рекомендує.

Важливе значення для формування кісткової системи малюка має правильне харчування. Віддавайте перевагу натуральним продуктам, багатим вітамінами і мінералами. Намагайтеся уникати консервованих продуктів, фаст-фуду та іншої шкідливої для вас і для вашого малюка їжі.