Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 9-й тиждень вагітності

Ваш малюк вже може рухатися! Це ще не ті рухи, які ви можете відчути. Швидше за все, ви зможете відчути «поштовхи» малюка ближче до двадцятого тижня (у всіх це відбувається по-різному), а ще через кілька місяців ваш малюк вже буде цілком повноцінно «боксувати» стінки матки.

Насправді, довжина ембріона до кінця дев’ятого тижня становить усього 13-15 мм – відчути руху такої крихітки дійсно неможливо. Зате до цього часу малюк значно додав у вазі … аж до 1 грама!

На дев’ятому тижні продовжує розвиватися головний мозок – у малюка вже є мозжечек (важливий відділ мозку, який відповідає за рухи та їх координацію). Починається формування особи. Звичайно, ембріон ще зовсім не схожий на того малюка, якого ви побачите в пологовому залі. Але риси обличчя закладаються вже зараз.

Таємничі процеси, запрограмовані природою, тривають. Кожна клітина в організмі малюка знає, що потрібно робити. Це дивовижний процес, а ви – його безпосередня учасниця! І тому з кожним тижнем вагітності вам потрібно все більш уважно ставитися до свого здоров’я.

Починаючи з дев’ятого тижня, слід звертати увагу на вени (розширення вен – часта проблема вагітності, з якою краще починати боротися як можна раніше). Якщо ви помітили, що вени на ногах стали більш вираженими, вживайте заходів: відмовтеся від високих каблуків, намагайтеся не стояти занадто довго на одному місці (присядьте або походіть).

Не забувайте, що лікарські препарати можна застосовувати тільки за призначенням лікаря! І пам’ятайте, що мазі – це теж лікарські препарати. Коли ви наносите мазь на шкіру, вона всмоктується і потрапляє в кров, а значить, може вплинути на малюка. Тільки лікар може сказати, яка мазь (якщо вона потрібна) не зашкодить вашому синові або доньці.