Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Гайморіт при вагітності

У кожної жінки, яка готується стати матір’ю, імунітет ослаблений, а захисні ресурси перенаправлені на забезпечення формування і виношування плоду. У цей час вагітна стає доступним об’єктом атаки для численних інфекційних захворювань. На жаль, не залишається осторонь і гайморит – небезпечний запальний процес придаткових верхньощелепних пазух носа.

Гайморит при вагітності спочатку проявляється у вигляді неспокійного сну, злегка закладеного носа і ниючих головних болів. При прояві подібних симптомів краще відразу ж вживати превентивні заходи лікування респіраторних захворювань, так як лікувати гайморит при вагітності досить важко через специфічного стану жінки. Краще заздалегідь проводити профілактичні комплекси для запобігання захворювання: загартовуватися холодним або контрастним душем, підвищувати рівень імунітету за допомогою багатих вітамінами овочів, фруктів і ягід, здійснювати прогулянки в парках і скверах, а так само давати можливість сонячним променям доторкнутися до вашої шкіри.

Що може послужити причиною виникнення гаймориту у майбутньої мами?

Щоб уникнути виникнення гаймориту і його досить небезпечних ускладнень, необхідно знати причини, які його можуть спровокувати:

не вилікувані до кінця респіраторні захворювання;
предаллергіческіе стану;
травми носа і носових перегородок, що стали причиною утруднення носового дихання;
різні інфекції, викликані стафілококами;
ослаблений імунітет.

Вогнища розвитку гаймориту знаходяться поблизу судин головного мозку, очних ямок і головних нервових пучків, тому виникнення інфекції в таких місцях вкрай небезпечно! Питання про те, чи небезпечний гайморит при вагітності для фахівців взагалі не варто, через його очевидності. На жаль, дуже часто вялотекущее простудне захворювання при повному потуранні носія може перейти в хронічний гайморит. А при вагітності така ситуація ускладнюється тим, що лікування не може включати в себе використання антибіотиків, які призначаються в рядових випадках для зняття будь-якого запального процесу.

Якщо все ж діагноз поставлений, виникає питання, як лікувати гайморит при вагітності?

Для того, що б зняти набряклість слизових оболонок, жінкам бажано застосувати промивання порожнин носа всілякими антисептичними трав’яними і сольовими розчинами. Також можна використовувати у вигляді аерозолів місцеві антибіотики для симптоматичного лікування, домагаючись розрідження вмісту носових пазух. У крайніх випадках роблять пункцію (прокол) – досить радикальний і хворобливий хірургічний метод для лікування гайморових пазух. При всій складності виконання і нелюбові пацієнтів до цієї процедури – ефект від пункції дуже високий.

Які наслідки гаймориту можуть очікувати вагітну?

До чого ж може привести хронічний гайморит при вагітності? Наслідки можуть бути досить сумні, бо запущена фаза цього захворювання може призвести до розвитку міокардиту, глибокому поразці ниркових мисок і стрімкого менінгіту. Як лікувати гайморит при беременностиДиагностировать гайморит досить просто. Часто достатньо провести звичайну рентгенографію і точний діагноз кваліфікованим фахівцем без праці буде поставлений. Проте відвідини рентген кабінету вагітним категорично заборонено. Тому використовують інші способи діагностики – дослідження на тепловізор, диафаноскопия (діагностика спрямованим пучком світла) і класичне УЗД носових пазух.

З усього вищеописаного випливає простий висновок, що подібну хворобу краще не допустити та запобігти на самому початку її виникнення.

http://womanadvice.ru

Народні методи лікування гаймориту:

Ментол сухий.
Ментол сухий в крупинках необхідно всипати в посуд з окропом. Потім потрібно укутати голову і дихати носом над посудом. Продовжити до тих пір, поки виходять пари з посуду.

Картопля в мундирі.
Потрібно відварити картоплю в мундирі, потім злити воду. Укутати голову над посудом і дихати парами картоплі.

Йод і марганець.
Проводять промивання носа протягом дня за допомогою великого 20-тіграммового шприца без голки або маленької груші, з додаванням крапельки настоянки йоду, або злегка підфарбовують воду марганцівкою.

Також можна зайнятися маленькими фізичними вправами, що теж добре допомагає при гаймориті. Стукати по переніссі 3-4 хвилини великим пальцем, після трохи перепочити, намагатися робити 2 рази на годину.

Коренеплід чорної редьки миють, але не очищають, потім її подрібнюють на дрібній тертці. 1-2 столові ложки цієї кашки загортають у шматочок чистої марлі й прикладають до хворого місця (гайморові пазухи) як компрес. Попередньо шкіру на хворих місцях слід змастити дитячим кремом або будь-яким жиром. Компрес прикривають зверху пергаментним папером і вовняним шарфом. Робити даний компрес слід на ніч, витримувати його треба протягом 10 хвилин.

Comments are closed.