Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Ерозія при вагітності

Ерозія шийки матки при вагітності

Іноді при першому огляді у гінеколога , коли жінка тільки дізнається , що вагітна , радісну фразу « Ви вагітні » затьмарює інша інформація про ерозії шийки матки. Чому вона з’являється при вагітності і як її побороти ?

Ерозія шийки матки – це нерівності слизового шару , які виглядають , як почервоніння на стінках шийки .

Ерозія шийки матки при вагітності : симптоми

У більшості випадків ерозія не проявляє себе ніякими відчуттями дискомфорту , тому і діагностується безпосередньо при візиті до лікаря , випадковим чином. Але , якщо хвороба виникла раніше вагітності , то є ймовірність , що під час вагітності вона посилиться гормональним збоєм , який характерний при виношування дитини .

Тоді можуть виникнути такі симптоми порушень епітелію матки :

-виділення після статевого акту у вигляді сукровиця (не пов’язані з менструальними виділеннями ) ;
-хворобливі відчуття при статевому акті ;
-гнійні або слизові виділення.

Виділення при ерозії під час вагітності можуть провіщати викидень або інше захворювання статевих шляхів , яке супроводжується інфекцією. У будь-якому випадку слід проконсультуватися з лікарем для встановлення точного діагнозу. Якщо є інфекція , то це може негативно вплинути на ваше здоров’я і нормальний розвиток плода.

Діагностика ерозії шийки матки під час вагітності

У першу чергу ерозія шийки матки під час вагітності діагностується наочно при огляді за допомогою гінекологічних дзеркал. Але огляд гінекологом – це половина шляху до точного встановлення діагнозу. Точний діагноз і причини захворювання встановлюються тільки після здачі аналізів.

Основний аналіз – на флору , який роблять при будь-якому огляді у гінеколога не залежно від того , вагітні ви чи ні. Якщо в цьому аналізі все нормально , але наочно лікар порушення слизової побачив , то досвідчений фахівець порадить не лікувати ерозію до пологів , а вже після народження дитини буде проведено додатковий огляд , який визначить ступінь ураження і метод лікування ерозії.

 лікування ерозії при вагітності

Якщо в результаті аналізу виявлена ​​дисплазія , то додатково беруть аналіз на наявність вірусу папіломи і роблять кальпоскопію . Кальпоскопія – це трохи болісна процедура , а також огляд лікаря -гінеколога тільки за допомогою лікарського « телескопа – побільшувача ». Уражені ділянку розглядають у збільшеному вигляді , щоб визначити небезпеку з онкологічною боку захворювання. Якщо кальпоскопія негативна, то лікування , знову-таки , відкладають до післяпологового періоду .

Також проводять аналізи на наявність різних інфекцій , які можуть призвести до запальних процесів , через які ерозія під час вагітності кровит .

Якщо є підозра на онкологічне захворювання , то вас відправлять на біопсію. Проведення біопсії під час вагітності здійснюється тільки після згоди батьків , які обдумано приймають рішення , так як щипок з шийки матки може призвести до виникнення кровотечі під час вагітності.

причини ерозії

Справжні причини виникнення ерозії при вагітності визначають тільки аналізи. Якщо інфекції не виявлено , то причиною можуть бути стреси , гормональні порушення , травми статевих шляхів. Природне виникнення ерозії шийки матки при вагітності у багатьох жінок відбувається в результаті фізіологічного збільшення діаметра матки. Таку ерозію лікарі характеризують , як виворіт шийки матки , викликаний фізіологічної причиною .чи небезпечна ерозія під час вагітності

Вплив ерозії шийки матки на вагітність

Фахівці вважають , що ерозія шийки матки при вагітності не небезпечна для розвитку плоду і перебігу вагітності , якщо в результаті аналізів , проведених при огляді гінекологом , не були виявлені патологічні інфекції статевих шляхів.

Небезпечна ерозія під час вагітності , якщо були виявлені інфекції (герпес , гонорея , хламідіоз , трихомоніаз , вірус папіломи людини ) , які можуть викликати патологію розвитку плоду або навіть викидень.
лікування

Вище було сказано , що , якщо аналізи на флору і кальпоскопія дали негативний результат , то лікування ерозії відкладається до післяпологового періоду . Але в карті обов’язково зазначається наявність ерозії , щоб лікарі , які будуть приймати пологи , звернули увагу на цей факт.

ерозія при плануванні і вагітності

Якщо ж лікар вважає , що лікування необхідно провести , тоді лікування проводиться за допомогою лікарських препаратів , які сповільнюють процес ураження стінок матки. Таке лікування проводиться у формі примочок на місця уражені ерозією . Припікання ерозії під час вагітності будь-яким існуючим методом не проводиться. Якщо в результаті аналізів причиною була встановлена ​​інфекція , то після припікання ерозія може відкритися знову разом з кровотечею , яке небезпечно викиднем.

Також разом з місцевим лікування проводиться усунення справжньої причини виникнення ерозії. Якщо причина буде усунута , то ерозія може зникнути сама , без медикаментозного втручання.

Вагітність і пологи після лікування ерозії

Зовсім не лікувати ерозію неможна. Лікар може відкласти її лікування до післяпологового періоду , так як іноді вона сама зникає в процесі пологів. Але також ерозія може прогресувати ( збільшиться область поразки ) в результаті родових травм. Лікування ерозії зазвичай проводять після повного відновлення організму жінки після пологів.

Вважається , що жінкам котрі не народжували не можна лікувати ерозію за допомогою припікання . Методи , які раніше використовували при припікання ерозії , в результаті давали не тільки одужання , але і утворення рубців . Рубці заважали завагітніти , а під час пологів не давали матці нормально розтягуватися , що викликало хворобливі відчуття. Але сьогоднішні технології дають можливість завагітніти , виносити і народити після проведення процедури припікання ерозії.

Є кілька методів припікання ерозії. Після кожного з методів є певний період відновлення організму і період обмеження планування вагітності. Таки чином, планування вагітності після ерозії шийки матки залежить від методу її припікання .

Ерозія шийки матки : лікування

Сьогодні практикуються кілька видів лікування ерозії :

Припікання електричним струмом. Після такого методу лікування обов’язковий статевий спокій 4 тижні , а термін повного відновлення організму – 7 тижнів. Часто , при серйозних пошкодженнях маткових тканин , після такого припікання проводять кесарів розтин , але це індивідуально ;
Припікання за допомогою лазера. На сьогоднішній день найбільш щадний спосіб лікування , який не залишає рубців на тканинах матки і дає можливість народити безболісно. Вже через місяць після процедури можна планувати вагітність ;
Лікування із застосуванням рідкого азоту. Після такого лікування не рекомендують швидке планування вагітності;
Радіохвильове припікання забезпечує самоіспаренія нездорових клітин слизової матки. Повне одужання настає протягом 4 тижнів , а відсутність рубців забезпечує можливість швидко завагітніти і благополучно народити ;
Вплив хімічними препаратами протягом 5 сеансів. Така процедура можлива при малій площі ураження , але повного загоєння вона не гарантує , тому є ймовірність виникнення ерозії знову , під час вагітності.

Не варто боятися діагнозу ерозія шийки матки. Якщо хочете дитинку , то ерозія шийки матки не перешкода планування вагітності в тому випадку , коли вона вчасно діагностована і пролікована .

http://mama66.ru/

Comments are closed.