Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Загроза викидня на ранніх термінах вагітності

Загроза викидня на ранніх термінах вагітності – досить поширений у наш час діагноз. Тому майбутнім матусям дуже важливо розуміти різницю між загрозою викидня і вже почався викиднем, а також знати основні причини і симптоми загрози раннього переривання вагітності.

Основні причини загрози викидня

1.Гормональні. Як правило, викидень відбувається найчастіше через брак в організмі гормону прогестерону або естрогену, підвищений рівень чоловічих гормонів – андрогенів, ендокринні захворювання.
2.Генетичні порушення, в результаті яких плід розвивається неправильно і гине через свою нежиттєздатність.
3.Інфекційні захворювання (у тому числі і передаються статевим шляхом).
4.Дефекти або анатомічні особливості будови жіночої статевої системи (матки і шийки матки).
5.Прийом деяких лікарських засобів, гормональних і протизаплідних препаратів.
6.Аборти і невиношування вагітності в минулому.
7.Вік старше 30 років.
8.Шкідливі звички.
9.Важка фізична праця.
10.Стреси і перевтома.


Розпізнати загрозу можна за наступними симптомами:

виділення з піхви. Вони можуть бути як мізерними і мажучі, темно-коричневого кольору, так і рясними, червоними. Виділення світло-рожевого слизу також є ознакою небезпеки. Важливо знати, що будь-які, навіть незначні кров’янисті виділення – це серйозний привід звернутися до лікаря;
тягнуть болі внизу живота і в попереку.
Які дії зробити?

Загроза викидня

Виявивши у себе симптоми загрози переривання, вагітна жінка повинна якомога швидше звернутися за лікарською допомогою, адже на цьому етапі дитини можливо зберегти. Доктор зробить огляд, під час якого оцінить стан матки і шийки матки, а також призначить УЗД для оцінки стану плода. Якщо діагноз підтвердиться, то жінку, в більшості випадків, госпіталізують, адже однією з основних умов успішного збереження вагітності є спокій і постільний режим.

Для встановлення причини і вибору адекватного лікування необхідно провести наступні аналізи:

аналіз крові на статеві гормони (прогестерон і естроген);
аналіз крові на гормони щитовидної залози;
мазок на наявність мікоплазми і хламідій;
аналіз крові на внутрішньоутробну інфекцію;
аналіз сечі 17-КС (17-кетастероіди);
аналіз крові на антитіла до хоріонічного гонадотропіну.
Залежно від результатів обстежень і клінічної картини можуть призначатися такі препарати при загрозі викидня:

гестагени – гормони, що регулюють вагітність. Добре зарекомендували себе Утрожестан і Дюфастон при загрозі викидня. Це гормональні препарати, які застосовуються для корекції патологій, викликаних нестачею прогестерону, який відповідає за підготовку ендометрію до імплантації плодового яйця, розвиток плаценти і збереження вагітності. Прийом цих лікарських засобів повинен проходити тільки за рекомендацією і під наглядом лікаря – в цьому випадку препарат не зробить несприятливого впливу на організм вагітної жінки і її майбутньої дитини;
глюкокортикоїди (гормони, які виділяються залозами). Їх застосовують при високому рівні в організмі вагітної жінки чоловічих гормонів. Найчастіше призначаються Дексаметазон і Метипред;
антігемморогіческіе і гемостатичні засоби, зокрема, Дицинон – при загрозі викидня і маткових кровотечах його застосування під контролем медиків досить ефективно і виправдано;
спазмолітики: Но-шпа, Баралгин, Папаверин при загрозі викидня сприяють розслабленню мускулатури матки;
заспокійливі препарати – настоянка валеріани або пустирника;
комплекс вітамінів і мікроелементів – вітамін Е, фолієва кислота, Магне В6.
Як правило, після успішного збереження вагітності та виписки зі стаціонару, доктора рекомендують не припиняти прийом призначених коштів протягом якогось часу.

Як запобігти викидень

Викидень звичайно що, більшість вагітних жінок хвилює це питання. Якщо вагітність запланована, то ще до її настання необхідно пройти медичне обстеження і пролікувати можливі захворювання. У разі непланової вагітності потрібно якомога швидше відмовитися від усіх шкідливих звичок, регулярно відвідувати лікаря-гінеколога і дотримуватися його рекомендацій.
Велике значення має харчування вагітної жінки – для зниження ймовірності загрози викидня в меню повинні переважати продукти, багаті клітковиною.

Ні за яких обставин не варто самостійно призначати собі лікарські препарати, включаючи вітаміни. По можливості слід уникати стресів і сильних фізичних навантажень.

Під час вагітності не можна:

робити ремонт або пересувати меблі;
піднімати тяжкості з вагою більше 2 кг;
виконувати будь-які роботи, які пов’язані з ризиком падіння (наприклад, вішати фіранки на вікна).
Слід пам’ятати, що загроза викидня на ранніх термінах може виникнути від будь-якого сильного поштовху, трясіння, падіння, інтенсивних стрибків і т.п.

Крім того, в перші 12 тижнів доктора рекомендують не вступати в інтимну близькість, щоб уникнути скорочень матки і можливого попадання інфекції. Особливо це стосується жінок, у яких попередні вагітності закінчувалися викиднем, або у них вже була загроза переривання вагітності.

 

 

Главная

Comments are closed.