Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Ліки і вагітність

З жалем доводиться констатувати: – вагітна жінка хворіє анітрохи не рідше, ніж жінка не вагітна. Оскільки вагітність не хвороба, а всього лише тимчасове і абсолютно конкретний стан людського організму жіночої статі, дуже важко за такий нетривалий час (якихось 9 місяців) перебудуватися. Перебудуватися настільки, щоб докорінно змінити власне ставлення до ліків взагалі і до їх ковтанню зокрема.
Принципові основи ризику використання фармакологічних засобів при вагітності полягають у тому, що стрімко розмножуються клітини плоду дуже чутливі до будь-яких (!) Зовнішнім впливам. Найменші порушення розвитку цих клітин, особливо в перші 3 місяці вагітності, можуть призвести до досить серйозних вроджених дефектів розвитку органів плоду і, відповідно, майбутньої дитини.
Будь-які лікарські препарати, прийняті вагітною жінкою, проникають через плаценту і можуть впливати на плід. Цей факт зовсім не свідчить про те, що всі ліки впливають погано, але ще раз повторю – впливають! А як – це в же зовсім інша розмова. Інший тому, що ні сама вагітна, ні оточуючі її родичі в переважній більшості випадків не мають ні найменшого уявлення про те, чи можна застуджений вагітної ковтнути аспірин. А найсумніше в тому, що, знову-таки, ні вагітна, ні її фахівці-родичі цього не розуміють, не розуміючи, приймають відповідальні, але спочатку неправильні рішення, а потім розгрібають це все, що залишилося.
Здатність конкретного ліки впливати на плід залежить від безлічі різноманітних факторів – властивостей самого препарату, його дози і тривалості застосування, терміну вагітності, стану здоров’я вагітної взагалі і стану плаценти зокрема. Навіть спочатку дуже небезпечні для плоду препарати можуть не викликати ніяких шкідливих речовин, і навпаки. Будь-які описи побічних ефектів будь-якого препарату лише говорять про збільшення ймовірності виникнення проблем, але зовсім не свідчать про те, що проблеми обов’язково настануть. Як раз, швидше за все не наступлять – аж надто багато резервів вклав Творець в людський організм. Але жоден вагітний представник роду людського, за умови, що він знаходиться в здоровому глузді, не буде свідомо створювати собі проблеми, збільшуючи ризик можливої дефективності у власного потомства!
Припустимо, з власної, вибачте, недолугість, чи за намовою злої свекрухи ви, перебуваючи в вагітному стані, з’їли таблетку тетрацикліну. А потім прочитали, що цього робити не можна категорично, що дуже строго протипоказано, що у дитини будуть погані зуби і жовтий колір обличчя. У цій ситуації негайно перечитайте попередній абзац! Бо, швидше за все, нічого цього не буде, і нічого залишилися до пологів дні (місяці) психувати, кидатися на залякану свекруха і взагалі наповнювати власну, а значить і дитячу кров, адреналіном. Заспокойтеся. Істерики і самобичування впливають на дитину не менше, ніж тетрациклін.
Глобальні теоретичні основи використання ліків при вагітності полягають у наступному:
1. Серйозні людські захворювання люди не лікують самостійно! Цим займаються спеціально підготовлені товариші, яких іменують лікарями.
2. Вагітні люди-люди тим більше не повинні лікуватися самостійно.
3. Той факт, що лікар знає, що вагітній можна, а що не можна ми приймаємо за аксіому.
4. З п.п. 1, 2 і 3 випливає логічний висновок: призначати вагітної ліки може тільки лікар.
5. «Несерйозні» хвороби – чхнули, кашлянув, шаснули носом, заболіла голова, температура 37,5, дере в горлі, бурчить у шлунку і т.д. і т.п. лікуються не тому, що без ліків не можна одужати. Просто зовсім не полювання страждати.
6. Прагнення вагітної полегшити собі життя може, м’яко кажучи, вийти боком … Якщо спочатку терпимий симптом не проходить або стає нетерпимим – зверніться до лікаря. Нехай ваші страждання полегшує лікар.