Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Набряки під час вагітності

Як боротися з набряками під час вагітності?

Набряки – дуже поширене явище під час вагітності. Їх поява практично ніяк не пов’язано з надмірним вживанням рідини, як багато хто вважає. Основна причина набряклості – погана циркуляція крові і рідини в організмі, викликана навантаженням на внутрішні органи, скупченням солі.

ознаки набряклості

Як правило, найбільше страждають нижні кінцівки – до вечора ноги, стопи і тильна сторона стопи набрякають, ноги стають «важкими» і «ватяними». По нічного сну ноги частково повертаються в колишню форму, так як рідина за цей час рівномірно розподіляється по всьому тілу.

В особливо важких випадках набрякають рук, обличчя і живіт. Це свідчить про серйозність ситуації, може стати початком розвитку гестоза – захворювання, при якому плацента не справляється зі своїми функціями і дитина не отримує належного харчування і кисню.

види набряків

Набряки бувають: явними прихованими.

Явні набряки видно неозброєним поглядом, їх може розпізнати не тільки доктор, а й сама майбутня мама.

З прихованими набряками все йде набагато складніше. У цьому випадку рідина накопичується в тканинах внутрішніх органах. Їх появу можна розпізнати тільки за двома ознаками – стрімкого збільшення ваги «на рівному місці», а також мізерного висновку сечі з організму.

лікування набряків

Набряклість – це не тільки дискомфорт в тілі для вагітної. Це, насамперед, загроза життю і здоров’ю плода. Тому при перших же ознаках набряклості слід негайно розповісти про це спостерігачеві гінеколога, здати сечу на аналіз. Якщо аналіз покаже наявність білка в крові, то лікар призначить амбулаторне лікування, а в особливо серйозних випадках – госпіталізацію.

Перше, що порадить лікар при появі набряків – дотримуватися дієти без солі. Також порекомендує відмовитися від смаженої, жирної і солодкої їжі, віддати перевагу стравам на пару, запеченим в духовці.

Що стосується рідини, то її кількість не варто скорочувати. Просто стежте за тим, щоб її не було в організмі у надлишку, вона добре виводилася із сечею. Пити краще всього звичайну воду. Не можна вживати мінеральну воду, так як в ній міститься багато солі, а також солодку воду і чай, тому що цукор викликає спрагу.

Гімнастика для вагітних, плавання, йога та інші фізичні вправи підсилюють кровообіг, обмін речовин і усувають застій рідини в організмі. Крім цього вагітній жінці необхідно якомога частіше виконувати таку вправу: ставати на 10-15 хвилин на лікті і коліна, розвантажуючи, таким чином, нирки, знімаючи напругу в тканинах і животі.

При виявленні проблем з нирками, лікар призначає пити відвари з сечогінних трав – листя брусниці, мучниці, ведмежих вушок, хвоща польового і т.д. Прийом лікарських сечогінних препаратів призначається тільки в особливо складних ситуаціях, коли потрібно швидко зняти набряк, який загрожує життю дитини. Займатися самолікуванням, як бачите, вкрай небезпечно, висновок рідини з організму повинен контролювати лікар.

При стаціонарному лікуванні лікар призначає препарати і вітаміни, ставить крапельниці для поліпшення плацентарного кровотоку, розширення судин і зміцнення їх стінок.

Жінкам, які страждають набряками, рекомендується кілька разів на день відпочивати. Полежіть на ліжку протягом півгодини з високо піднятими ногами. Це допоможе тілу розслабитися, сприяє відтоку рідини знизу вгору.

 

 

http://pregnancy.org.ua/

Comments are closed.