Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Позаматкова вагітність

Головні ознаки позаматкової вагітності – які вони

Щоб вчасно розпізнати ознаки позаматкової вагітності, потрібно дізнатися про неї якомога більше. Це дозволить не хвилюватися без видимих на те причин або ж вчасно звернутися до лікаря і висловити свої підозри, а головне, вчасно почати лікування, якщо воно необхідне.

Що таке позаматкова вагітність?

Позаматкової називають вагітність, коли запліднена яйцеклітина закріплюється не в матці, як їй це належить. На жаль, позаматкова вагітність не розвивається довше 12 тижнів в переважній кількості випадків, до того ж, вона небезпечна для здоров’я і навіть для життя вагітної жінки. Тому потрібно на максимально ранньому терміні розпізнати ознаки позаматкової вагітності, щоб почати лікування.

Ознаки позаматкової вагітності:

Оплодотвореня  яйцеклітини відбувається в маткових трубах, а потім вона повинна просуватися в матку. Коли плодове яйце залишається в матковій трубі або просувається не в матку, а в черевну порожнину, і настає позаматкова вагітність.

Причини, з яких таке відбувається, не можна назвати точно, але до факторів ризику найчастіше відносять:

1.операції на черевній порожнині;
2.контрацепція;
3.ненормальний гормональний фон;
4.інфекції або запалення жіночих статевих шляхів;
5.порушення транспортних функцій маткових труб («непрохідність труб»);
6.опухали матки і придатків;
7.ненормальний розвиток статевих органів.

Понад 98% випадків позаматкової вагітності відбуваються в матковій трубі, інші випадки відносяться до яєчникової, черевної та деяким іншим видам такої вагітності, яка дорівнює 2% від усіх випадків вагітності.

Ознаки виникнення позаматкової вагітності:

Найчастіше така вагітність проходить починається так само, як і правильна. Але у зв’язку з тим, що плодове яйце розташовується в непристосованому для розвитку місці, в оточуючих органах незабаром починаються збої у функціонуванні. Самостійно жінка не може поставити собі достовірний діагноз, адже позаматкову вагітність (пмв) легко можна прийняти за абсолютно сторонні хвороби, оскільки особливих властивих тільки позаматкової вагітності ознак у неї немає.

З високою частотою відзначають наступні перші ознаки позаматкової вагітності (пмв):

По початку ПМВ може супроводжуватися всіма ознаками маткової вагітності: ранній токсикоз, сонливість, припинення місячних, набухання молочних залоз, але як і при матковій, при позаматкової вагітності ці ознаки можуть частково або повністю відсутнім.
Потім починаються хворобливі відчуття в животі, так як плодове яйце пошкоджує маткову трубу, і в черевній порожнині починає накопичуватися кров, біль може бути ріжучої або схваткообразной і може віддавати в задній прохід і навіть плечі. Також можуть бути болісними походи в туалет.
Як правило симптоми проявляються на 5-8 тижні після початку останньої менструації, тому можуть з’явитися ознаки позаматкової вагітності до затримки. Так, кров може потрапляти не тільки в черевну порожнину, але через зміни гормонального фону часто можуть виникнути маткові кровотечі. Переплутати ці виділення з менструальними складно, вони бувають мажучі, блідими, мізерними і виділяються тривалий час.
У міру розвитку позаматкової вагітності, швидше за все вже після відторгнення плодового яйця організмом, можуть з’явитися непритомність, через великих крововтрат знижується артеріальний тиск.
Рівень ХЛГ при такій вагітності також зростає, але помітно повільніше, хоча визначити ступінь зростання не зовсім просто.
Які ознаки позаматкової вагітності вимагають негайного звернення до гінеколога?

Будь-які. У будь-якому випадку, якщо жінка помічає затримку менструації на 4-6 днів, потрібно відвідати лікаря і розповісти йому про всіх, навіть самих незначних ознаках нездужання і зміни власного стану.
При затримки місячних, болях в низу живота і ненормальних виділеннях лікар відразу запідозрить позаматкову вагітність і призначить аналізи на рівень ХЛГ і трансвагінальне УЗД. Якщо плодове яйце в матці відсутня, при цьому за маткою утворилася вільна рідина, а яєчники розвинені відповідно терміну вагітності, діагноз підтверджується. Якщо ж у постановці діагнозу виникають труднощі, фахівець дивиться на динаміку зростання рівня ХЛГ в крові і результати повторного УЗД, які проводяться через 48 годин.

Лікування та можливі наслідки

При такому розвитку вагітності обійтися без операції буває складно, на жаль, шансів вижити у ембріона поза матки практично немає. У всіх випадках, які потребують негайного лікування, і за наявності ознак внутрішньої кровотечі, лікарі невідкладно проводять операцію. Найчастіше застосовується лапароскопічна операція, за допомогою якої можна видалити тільки плодове яйце, а в разі розриву маткової труби віддаляється і сама труба.

Наслідки позаматкової вагітності дуже серйозні, аж до безпліддя. За статистичними даними, ймовірність нормальних пологів після такої вагітності складає 50%, ймовірність повторної позаматкової вагітності – 20% і ймовірність безпліддя – до 30%.

Однак, якщо вдається зберегти маткову трубу після видалення плодового яйця, ймовірність подальшої успішної вагітності підвищується в рази. Отже, коли з’являються ознаки позаматкової вагітності, не треба панікувати, варто відразу звернутися до фахівця.

 

Главная

 

Comments are closed.