Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Сон підчас вагітності

Сон під час вагітності

Майбутні батьки, напевно, чули про те, що після народження дитини про спокійний сон не може бути й мови. Але багато з них не підозрюють, що навіть під час вагітності жінка може тільки мріяти про повноцінний сон.

Навіть діти знають, що вночі треба обов’язково гарненько виспатися. Спокійний і повноцінний сон допомагає людині відновити працездатність всього організму, а діти, як відомо, уві сні навіть ростуть. Але вагітність не завжди надає таку можливість і цьому є безліч причин: токсикоз, зростаючий живіт, печія, головні болі, ну і, звичайно, переживання. Це все заважає повноцінному та здоровому відпочинку вагітних. Тому ми хочемо розповісти, що ж потрібно знати, щоб майбутня мама таки добре відпочивала і набиралася сил. А потрібні вони не тільки для її організму, але також і для нормального росту і розвитку маленького чоловічка, що живе всередині.

Спати за двох

Організму вагітної жінки доводиться витрачати набагато більше сил, щоб забезпечити малюкові всі умови для нормального розвитку. У цей період тіло виробляє більше крові, відповідно серце починає швидше її качати, а це вимагає чималих додаткових сил. А сил ми набираємося, коли відпочиваємо. Тому майбутня мама повинна спати стільки, скільки їй хочеться, ну, або хоча б більше, ніж зазвичай. Особливо протягом першого триместру вагітності, коли організм працює в посиленому режимі, щоб захищати розвивається плод.Так що, якщо хочеться спати, не відмовляй собі в задоволенні – спи!

Основні причини невисипанія

Даватй ерозглянемо загальні фізичні симптоми, які найчастіше заважають всю ніч спокійного сну:

Часте сечовипускання.

Нирки в твоєму організмі почали працювати більше, так як їм доводиться фільтрувати збільшений об’єм крові, який на 30% – 50% більше, ніж до вагітності. Процес фільтрації рухається через все тіло потоку крові, приводить до більшої кількості сечі. До того ж, малюк росте, отже матка теж стає більше і збільшує тиск на сечовий міхур. Це означає, що ти частіше будеш ходити в туалет, навіть незалежно від того, день чи ніч. Правда вночі їх може бути більше, якщо твій малюк особливо активний у цей час.

Збільшення частоти серцевих скорочень (почастішання пульсу). Як ми вже говорили, під час вагітності збільшується об’єм крові, тому ваше серце прискорено починає битися. Чим сильніше йде кровопостачання матки, тим швидше доводиться працювати серцю, крім того, його завдання ще полягає в тому, щоб всі інші органи теж отримали достатню кількість крові для повноцінної роботи. Тільки уявіть собі, яке навантаження зазнає ваше серце.

Утруднене дихання.

Трапляється це, найчастіше, в першій половині вагітності. У цей період відбуватися збільшення гормонів, це, в свою чергу, призводить до того, що вам доводиться глибше дихати і може навіть здатися, що не вистачає повітря.
Що стосується другої половини вагітності, то в цей період на частоту дихання може впливати тиск зростаючої матки на вашу діафрагму, а це вже призводить до утруднення дихання.

Болі в ногах або спині (судоми литкових м’язів).

Цьому є дві причини. По-перше це може бути викликано зайвою вагою. Навіть якщо ваша вага в межах норми вагітних, все одно вам доводиться носити більше, ніж раніше. По-друге, в організмі вагітної виробляється гормон релаксин – саме він допомагає підготуватися до пологів. Але наслідком його вироблення є ослаблення зв’язок у всьому тілі, тим самим роблячи вагітних більш схильними до травм.

Печія і запор.

У вагітних робота травної системи сповільнюється і призводить до того, що іноді їжа залишається в шлунку довше ніж зазвичай, внаслідок чого може з’явиться печія і запор. На останніх місяцях вагітності ці симптоми можуть посилитися, коли зростаюча матка починає давить на шлунок.

Збільшення розмірів плода.

Це основна причина поганого сну на останніх термінах вагітності. У цей період змінюється будова хребта та м’язів жінки, тому що навантаження на них значно збільшується. Крім цього, при довгому лежанні зростаюча разом з плодом матка може пережимати нервові закінчення. Тому майбутній мамі доводиться частіше міняти положення під час сну, та й знайти для себе зручну позу стає все важче. А якщо ви ще й звикли спати на спині або животі, то навчитися спати на боку буде досить важко.

Безсоння.

Як не дивно, безсоння є частою проблемою вагітних. В основному вона викликана вона чисто психологічними причинами. Це може бути будь-якого виду стрес, а також переживання. Вагітні жінки часто турбуються про здоров’я дитини, про те як пройдуть пологи, чи будуть вони хорошою матір’ю – це переживання і почуття є абсолютно нормальними, але саме вони, найчастіше, призводять до безсоння.

Ми перерахували основні причини, які можуть заважати вагітній жінці спокійно спати вночі. Але, на жаль, симптомів і причин може бути набагато більше, адже організм кожної жінки особливий.
Тепер давайте перейдемо до другої частини нашої розмови і розглянемо способи боротьби або просто поради, які стосуються деяким з перерахованих вище причин, що заважають здоровому сну.

Шукаємо зручну позу
Для того, щоб на останніх термінах вагітності спання на боці не приносило незручностей з незвички, постарайтеся щоб це увійшло в звичку з самого початку вашої вагітності. Можете мені повірити – так ви позбавитеся від безлічі проблем і спати вам буде набагато спокійніше. Може бути навіть поза лежачи на боці із зігнутими колінами, стане найбільш зручною і найулюбленішою позою для сну. Крім того, така поза під час сну полегшить роботу серця, так як вага дитини не буде тиснути на нижню порожнисту вену, по якій проходить кров від ваших ніг назад до серця.
Але це ще не все. Лікарі вагітним жінкам рекомендують спати саме на лівому боці, так як печінка знаходиться на правій стороні живота, і ви, лежачи на лівому боці, захистите її від тиску. Крім того, сон на лівому боці ще й покращує кровообіг в серці, що дає кращий приплив крові до матки і, відповідно, плоду.
Звичайно це не панацея, а просто порада. Ніхто не заважає особисто вам вибрати більш зручну позу для сну, тим більше як і всі сплячі ви будете під час сну міняти положення кілька разів. Також ви можете взяти собі в помічники подушку або просто згорнуту ковдру. Деяким вагітним допомагає заснути подушка під животом або між ніг, а згорнуту ковдру на попереку допомагає зменшити тиск на хребет. Крім того, зараз навіть продаються подушки для вагітних. Так що – поцікавтеся.

Боремося з безсонням
Моменти, коли ви не зможете заснути обов’язково будуть. У такі моменти немає сенсу лежати, ворочатися, нервувати або турбуватися – замість цього встаньте і зробіть щось. Ви можете почитати книгу, подивитися телевізор, послухати музику або може бути у вас знайдуться інші справи. У підсумку ви втомитеся і зможете заснути. А щоб відновити пропущені години відпочинку, спите вдень. Після народження малюка, цей досвід спати потроху може вам дуже навіть стати в нагоді.
Ні в якому разі не користуйтеся снодійними – лікарі не рекомендують приймати ліки вагітним, якщо звичайно ваш лікар особисто не дав рекомендацій.

Поради для сну
Найкраще буде, якщо ви виключіть вживання напоїв, які містять кофеїн – кава, чай і т.д. Також відмовтеся від солодкої газованої води.
За кілька годин до сну не пийте багато рідини і, що важливо, не переїдайте. Але якщо вас мучить нудота і заважає заснути, спробуйте з’їсти перед сном пару бубликів або крекерів.
Якщо вас мучать судоми ночами, переконайся, що ви отримуєте достатньо кальцію. Це допоможе зменшити судоми ніг.
Страх і тривога можуть також бути причиною поганого сну. Для цього, наприклад, походіть на курси допологової підготовки. Там ви отримаєте більше знань, а спілкування з іншими вагітними допоможе вам трохи розслабитися і відчувати себе більш впевнено.
Буде добре, якщо ви будете лягати спати і прокидатися в один і той же час.

Ми сподіваємося, що наші поради позбавлять хоча б від деяких проблем, а також допоможуть вам краще спати по ночах, адже від цього залежить здоров’я вашого малюка. І головне – нічого не бійтеся!

Гарних вам снів!

http://eti-deti.com

Comments are closed.