Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Страх перед пологами

Страхи останнього місяця

Місяць до пологів – це багато чи мало? У кожного відчуття часу своє. Часто останні тижні перед пологами-най хвилюючі. Як зберегти мир і спокій в душі?

Позаду 36 тижнів, і здається, що залишилося трохи. Радість і хвилювання переповнюють вас, хочеться скоріше отримати бажану нагороду в руки і притиснути її до серця. Однак за останні 4 тижні дитина набирається сил для здійснення подвигу – народження на білий світ. Нехай навіть час почала тягтися, як в уповільненій кінозйомці, кожен день всередині вас – зайва крапля енергії, яка знадобиться маленькому герою. А всі «а раптом?», Що мучать вас, не мають під собою ніякої реальної основи. Ну, хіба трохи.

Страх: боюся не встигну

Навіть дуже спокійна жінка перед пологами у міру зростання живота впадає в паніку. Кожного разу, виходячи з дому, вона боїться, що не встигне повернутися назад до початку пологів. Вона прислухається до кожного сигналу свого тіла, наче воно міна уповільненої дії. А якщо стоїть потрапити в невелику пробку, то може розридатися. Так стає страшно, що доведеться народжувати прямо в машині.

Панічні симптоми – нормальне явище, так чи інакше, супроводжує жінку протягом усього періоду вагітності. Однак вони не повинні створювати проблеми. Якщо емоціями важко керувати, слід звернутися до розуму. Статистика показує, що стрімкі пологи, яких побоюється більшість панікерка, трапляються лише в 5% випадків.

При цьому навіть стрімкі пологи в середньому тривають близько півтора годин, так що до найближчого пологового будинку ви, швидше за все, доїхати встигнете. А якщо вже міські пробки дійсно зловлять вас у пастку, то за законом ви маєте право через службу порятунку забезпечити собі VIP-обслуговування. Співробітники ГИБДД домчать вас з мигалкою і «вітерцем».

Страх: дитина не ворушиться?

Ще з середини II триместру ви звикли до веселих ігор вашого карапуза. Як тільки ви лягаєте спати, маленький прокидається і стрибає у вас всередині так, немов грає у футбол. Весь живіт ходить ходором. А тут раптом перед пологами його поштовхи стають рідкісними, нерегулярними і начебто слабшають. Вам скоро народжувати, а він раптом втратив всі сили. Такі явища можуть спостерігатися у будь-якої майбутньої матусі, але в їх основі зовсім не занепад сил малюка, а природні причини.

Раніше, коли дитинка був меншим, стрибати і гратися було легко. Тепер же йому постійно не вистачає простору. Як можна штовхнути те, що просто навколо тебе? Звідси і відчуття, що поштовхи стали слабшими, глухіше. Можете не сумніватися, коли ваше дитя вибереться на світло, воно з лишком компенсує вимушений простій.

Звичайно, до рухів усередині вас треба уважно прислухатися. Однак, якщо дитинка щодня дає про себе знати, а самопочуття і аналізи в нормі, можете не сумніватися, все дійсно в порядку.

Страх: мені колишньої вже не стати

До 36-го тижня молоді матусі стоїчно переносять зміни зовнішнього вигляду, проте потім … Згадуючи себе перед пологами, ви жахливі: «Я стала схоже на кулю. Навіть встати з ліжка стало проблемою. Живіт став величезним. »Все навколо кажуть, що материнство – це необхідність чимось жертвувати. І ви розумієте, що вам щось доведеться пожертвувати красою. Але ваш зовнішній вигляд – абсолютна норма. І дійсно, останні тижні перед пологами проходять, як правило, на межі можливостей. Не так-то просто упакувати майже вже готового до самостійного життя дитини в мініатюрний жіночий животик.

Крім того, організм, керуючись захисними функціями, уклав про запас на ваших стегнах і талії деяка кількість жиру і вологи. Про всяк випадок, щоб було з чого виробляти молоко, якщо ви з якихось причин не зможете повноцінно харчуватися після пологів. І будьте впевнені, що всі ці нормальні жирові відкладення залишать вас, як тільки ви народите.

Матка скоротиться, шкіра прийде в тонус, а вам залишиться тільки трохи підкачати прес, і все! Можна сміливо радіти диву в рекордні терміни. Величезний живіт і ваша неповороткість на останніх тижнях – тимчасове явище. Як би ви не боялися залишитися такою назавжди, цього абсолютно точно не відбудеться. Підійде час, і ви станете такою ж стрункою, як і раніше.

Страх: втрата для суспільства

Цей страх з особливою силою охоплює тих мам, хто до останнього тримався на роботі. Скільки мотузці не витися, а в декрет йти все одно доведеться. Після 36-го тижня сил вистачає рівно на те, щоб їсти, спати і виганяти себе на корисну прогулянку по парку. В умовах рослинного способу життя недавні бізнес-леді відчувають надзвичайну пригніченість. «Я ніколи вже не зумію повернути робочу форму. Як може працювати жінка, яка тільки й думає, що їй ще кинути в рот. А після цього відразу знову лягає спати. Та мені не можна буде довірити навіть прибирання коридору »- обурюєтеся ви своєю уповільненою реакцією, коли до пологів залишається 2 тижні. Докори сумління з приводу того, що ви багато спите, закінчиться відразу після народження малюка.

Діти не дають можливості поспати зайвого, навіть коли ви будете на це згодні. Пам’ятайте це і сміливо закиньте подалі свої амбіції. Перед пологами ви маєте право відпочивати, спати і читати дурні сентиментальні книжки. Зовсім скоро у вас буде можливість витратити всі накопичені таким чином сили. Крім того, знайте, що здатність до творчих відкриттів і діловому мисленню повертаються до матусям відразу ж, як тільки кров перестає циркулювати по додатковому кола, тобто після пологів.

За статистикою, жінки, повернувшись на роботу, адаптуються у графіку і повертають собі ділову вправність всього за 2-4 тижні. Немає приводів сумувати! Вчені давно встановили, що в будь-якому відповідально справі найскладніша частина – фінал. У цей момент ви підведете баланс всім своїм зусиллям і хвилювань. Саме тоді вам на руки покладуть відповідь на всі ваші самі гарячі молитви. Залишилось мало-мало!