Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Якщо вагітна захворіла на грип

Діагноз – у породіллі грип лякає і занурює в невідомість. Грип – це вірусна інфекція, що вражає дихальні шляхи, яка не має ні вікових, ні статевих перешкод. Ознаками настала хвороби можуть бути: больові відчуття в горлі, його почервоніння, головний біль, раптово піднялася температура (можливо вище 39), загальна слабкість і так далі. Нерідко грип навіть на початкових стадіях супроводжується і кашлем. У породіллі грип зустрічається поряд і з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) дуже часто.

Наслідки грипу
Інфекція грипу здатна призводити до порушення нормального функціонування як імунної, так і ендокринної систем. Що в свою чергу веде до слабкості, безсонні, ускладнень наявних прихованих захворювань, до збільшення ймовірності піддатися іншим інфекціям. У породіллі грип може сприяти і різним післяпологовим захворювань, наприклад, запалення молочної залози, так званому маститу. Найбільшу небезпеку для вагітних представляє пневмонія, яка є досить серйозним ускладненням.

Підступний вірус
Найбільше майбутніх мам, які зазнали захворюванню на грип, цікавить, як відіб’ються ускладнення на їх малюка. Вірус, яким вражений материнський організм, викликає інфекційні процеси. Думки про вплив цього процесу на плід суперечливі і залежать від кожного конкретного випадку. Багато чого залежить від того, коли саме жінка зазнала захворювання, як своєчасно медиками був поставлений конкретний діагноз – у породіллі грип, і наскільки успішно проводилося її лікування.

Лікування грипу при вагітності
Лікування вагітних жінок має в будь-якому випадку відбуватися під пильним наглядом лікарів, навіть якщо застуда здається незначною. Зазвичай, багато людей не в силах розрізнити ознаки застуди та грипу самостійно. Для вагітної важливо не упустити дорогоцінного часу. Самолікування, якщо в породіллі грип може бути небезпечним для її здоров’я і вагітності. У випадках, коли захворювання в легкій формі, то лікування цілком може здійснюватися і вдома. Призначаються жарознижуючі препарати, велике споживання рідини, полоскання горла, прописуються різні відхаркувальні засоби і так далі. При більш важких формах інфекції можливо більш серйозне лікування, включаючи дозволені при вагітності антибіотики, або ж госпіталізація в інфекційний стаціонар, де породілля пройде певний курс терапії. Найбільші ризики ускладнень, що призводять до госпіталізації, спостерігаються в 2 і 3 триместрах.

Профілактика грипу
Якщо у породіллі грип ще не настав те, щоб захистити її від можливого захворювання на грип в період епідемії або ж якщо вона знаходиться в групі ризику, проводиться профілактика у вигляді вакцинації. Вакцинація на сьогоднішній день широко застосовується в медичній практиці. Науково доведено, що вона безпечна і не викликає ніяких ускладнень, її спокійно роблять вагітним жінкам на різних термінах. Проте вважається, що вакцинація не повинна з багатьох причин проводитися в першому триместрі вагітності. Також такий вид профілактики рекомендується лікарями і тим жінкам, які тільки планують вагітність, за умови додаткової лікарської консультації.

Увага
Грип – серйозне захворювання і для звичайного здорової людини. Породіллі ж повинні бути в багато разів уважніше до свого здоров’я, тому що дана інфекція небезпечна як для власного стану вагітної жінки, так і для плоду. Своєчасна вакцинація і лікування під наглядом лікарів допоможуть не допустити важких наслідків інфекції. Але ж серед них може бути і уповільнення розвитку малюка і навіть втрата плода.