Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Як розрахувати дату пологів?

Ледве жінка побачить дві смужки на тесті – як їй тут же хочеться розрахувати дату пологів. Нічого дивного тут немає: більшість розсудливих жінок намагаються спланувати майбутні дев’ять місяців так, щоб вони пройшли максимально комфортно і безпечно для матері і малюка.
Розрахувати дату пологів і просто і складно водночас. Людський організм не можна виміряти логарифмічною лінійкою – завжди залишається ймовірність розбіжності дати передбачуваних і фактичних пологів.
Що потрібно знати жінці, яка збирається розрахувати дату пологів? У першу чергу – дату першого дня останньої менструації: від неї ведуться всі розрахунки. Вагітність триває 280 днів або 40 тижнів.
Можна просто додати до дати останньої менструації цей термін – отримаємо дату передбачуваних пологів. Для спрощення підрахунків в акушерстві застосовується така методика – від дати першого дня останньої менструації забираємо три місяці і додаємо сім днів.
Жінкам, що стежить за своїм менструальним циклом шляхом вимірювання базальної температури можна провести описані обчислення, виходячи з дати овуляції.
Якщо жінка не пам’ятає дату останньої менструації розрахувати дату пологів приблизно можна на підставі гінекологічного огляду (оцінюється величина матки) або, що більш точно, при ультразвуковому дослідженні (на підставі розмірів матки, плодового яйця, плаценти).
Варто окремо зупинитися на тому, що це всього лише передбачувана дата пологів. Навіть половина пологів не відбувається точно в розрахований термін. Чому так відбувається? Справа в тому, що фізіологічно протікає вагітність триває 38-42 тижні. Пологи в будь-який день після 38 тижнів вагітності вважаються пологами в строк. Не менш важливе вплив мають і інші чинники – стан здоров’я матері, спосіб життя, який вона вела під час вагітності, ускладнений перебіг вагітності, вроджені вади розвитку дитини. Пологи при багатоплідній вагітності відбуваються, як правило, раніше розрахованого терміну. Первородящі частіше народжують в терміні після 40 тижнів, повторнородящих – до 40 тижнів (все це умовно, не варто брати на озброєння).
Якщо Ваша вагітність протікала без ускладнень, Ви здорові, проведені обстеження не вселяють тривоги за стан дитини, то можна спокійно чекати природного ходу подій, не забуваючи при цьому відвідувати лікаря для спостереження.