Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon 10 фактів про вагітність двійнею чи близнятами

10 фактів про вагітність двійнею / близнюками

Якщо Ви виношуєте близнюків і не знаєте, що очікувати від цієї вагітності, Ви не одна. Більшість жінок, вагітних близнюками, поняття не мають, що їх чекає.

Подвійна вагітність – подвійне благословення, але таку вагітність в медицині прийнято вважати патологічної, і більш ризикованою.

Зараз, на сотню пологів доводитися троє близнюків, і двоє трійнят, але кількість таких випадків останнім часом постійно збільшується.

Факт 1. Жінки у віці від 30і до 40а років, мають більше шансів завагітніти двійнятами.

Всі ми вважаємо, що, чим старше ми стаємо, тим складніше нам буде завагітніти, але наш організм запрограмований на продовження роду, і з цього як б підстраховуючись, яєчники, починають випускати відразу кілька яйцеклітин, тим самим, збільшуючи шанси зачаття двійні.

Абдулла Аль-Хен, директор і керівник ембріональної медицини та хірургії в університеті Hackensack (Медичний центр в Нью-Джерсі): “Як тільки Вам виповниться 25, 30 або 40 років, (все залежить від конкретного організму жінки) овуляционний цикли перестануть бути регулярними, але коли вони будуть відбуватися, відшкодовуючи пропущений цикл, яєчники будуть продукувати відразу кілька яйцеклітин “.

Факт 2. Якщо у Вас буде двійня, Ви і Ваш організм потребуєте додаткової фолієвої кислоти.

Жінки, вагітні близнюками, потребують більшої кількості фолієвої кислоти, щоб запобігти вроджені дефекти.

Менджу Монг, Професор і директор підрозділу ембріональної медицини в університеті Центру Наук Здоров’я в Х’юстоні: “Ми рекомендуємо 1 міліграм фолієвої кислоти в день для подвійних вагітностей і 0,4 міліграма для вагітних одним малюком”-говорить Монг, сама вона мама близнюків. “Фолієва кислота, як відомо, зменшує ризик вроджених дефектів нервової системи.

Факт 3. Жінки, вагітні близнюками / двійнятами, будуть набагато частіше відвідувати свого лікаря, провідного їх вагітність.

Подвійні вагітності вимагають більшої уваги, говорить Монг. “Ми набагато частіше проводимо ультразвуки і тести в разі багатоплідної вагітності, у порівнянні з вагітністю однією дитиною”.

Але поряд з додатковим тестуванням можливий ризик. Наприклад, шанс помилки після амниоцентеза вище в багатоплідних вагітностях. “Ми тестуємо мам близнюків двічі, так як ризик помилки при вагітності однією дитиною становить 1 з 1000, а при багатоплідній вагітності можливість помилки вже 1 з 100.”

Але це за кордоном, на жаль, в нашій країні помилка генетичних тестів при багатоплідній вагітності складає 99%, і якщо лікар проводив узі, не виявив жодних відхилень, промені взагалі відмовитися від проведення цих тестів, додатково проконсультуйтеся зі своїм лікарем – гінекологом вели Вашу вагітність , мій лікар мене заспокоїв, та пояснив що наше обладнання не розраховане на виявлення дефектів при багатоплідній вагітності. І будь-які генетичні тести виявляться позитивними, з – за підвищеного гормонального фону.

Факт 4. . Ранкове нездужання і токсикоз можуть бути гірше під час вагітності двійнятами.

“Одним з факторів провокують токсикоз є ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини), вірніше його підвищення, при багатоплідній вагітності він набагато вище, ніж при вагітності одним малюком, і саме з цього токсикоз у мам двійнят і близнят набагато сильніше. Але, так само як і у мам виношують одного малюка, так і у мам виношують декількох малюків токсикоз повністю проходить на 12-14 тижні.

Мами, вагітні близнюками, частіше скаржаться на сильні болі в попереку, проблеми зі сном, і печію ніж мами, які виношують однієї дитини. У мам, вагітних близнюками також, частіше трапляються анемії і більш сильні кровотечі в післяпологовому періоді.

Факт 5. Якщо Ви вагітні двома малюками, це не означає, що ви почнете відчувати їх рухи раніше, ніж мами, що виношують одного малюка.

“Коли Ви вагітні близнюками, ембріональні руху стають більш помітні на 18-20 тижнях, мами, що виношують одного малюка починають відчувати його рухи на цьому ж терміні”. – Говорить Монг. “Якщо Ви були вагітні перш, Ви знаєте, що таке рух малюків, але якщо Ви вагітні вперше, Ви не завжди зможете відрізнити руху малюків від шлунково-кишкової діяльності на ранніх термінах”.

Факт 6. Мами, вагітні близнюками, можуть набрати більше ваги, ніж мами, що виношують однієї дитини.

“З близнюками мами набирають більше ваги, оскільки всередині них два малюки, дві плаценти, і вдвічі більше амніотичної рідини” – говорить Монг. “Ви також маєте потребу в більшій кількості калорій відразу для подвійних малюків”.

“Не існує формули для визначення норми набору ваги при багатоплідній вагітності”, говорить Монг. “Середнє збільшення ваги при вагітності одним малюком приблизно дорівнює 11,34 кг, а при вагітності близнюками -15,88 кг. Ми стежимо, щоб мами, вагітні близнюками набрали не більше ніж 18,14 кг або не менше ніж 6,80 кг. ”

Номер 7. Ризик розвитку гестаційного діабету вище при багатоплідній вагітності.

“Ризик гестаційного діабету вище при багатоплідній вагітності,” говорить Монг. “Але такі ускладнення не страшні для малюків близнюків, тому що вони народжуються з маленькою вагою, а от у мам у яких з’являється гестаційний діабет під час багатоплідної вагітності, у наслідку може розвинутися цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД).”

Номер 8. Ризик пізнього токсикозу під час багатоплідної вагітності набагато вище.

“Лікарі досі не знають причин виникнення пізнього токсикозу у вагітних, але у мам близнят / двійнят вони трапляються частіше.” – Стверджує Монг. Пізній токсикоз відзначений високим кров’яним тиском, білком у сечі, і сильними набряками на ногах і руках. Пізній токсикоз попередник більш серйозного, потенційно фатального захворювання – еклампсії.

Номер 9: При багатоплідній вагітності пологи трапляються в основному набагато раніше 40 тижня.

Більшість мам, близнюків, народжують на 35 – 37 тижнях, мами трійнят на 32 – 34 тижні. “Взагалі, якщо близнюки народжуються після 34 тижня, немає особливих причин для занепокоєння, але недоношена дитина – все ще недоношена дитина” – кажуть лікарі. “Із – за передчасних пологів близнюки часто мають проблеми з диханням відразу після народження.” Так само вони народжуються з не великою вагою, і в порівнянні з іншими малюками, що важать при народженні хоча б 2,5 кг., Набагато частіше хворіють і у них часто спостерігається затримка в розвитку.

На жаль, немає ніяких гарантій, того, що якщо мама буде дотримувати строгий постільний режим, пологи не почнуться раніше. Для зупинки пологів використовують ліки “токолитики”.

Номер 10. Багатоплідна вагітність значно частіше закінчується кесаревим розтином.

У багатоплідних вагітностях набагато частіше малюки беруть сідничне і поперечне положення, тому доводиться народжувати за допомогою кесарева розтину. І самі лікарі, для підстраховки рекомендують Кесарів розтин, навіть тоді коли малюки лежать правильно.

http://twinsy.ru

Comments are closed.