Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Грудне вигодовування новонароджених

Грудне вигодовування новонароджених

Грудне вигодовування до цих пір викликає масу пересудів і побоювань. Кожна жінка хоча б раз в житті чула страшилки на “молочну” тему: тріщини сосків, застої молока, слабка лактація і т.д. … Насправді, успішно вигодувати дитину може будь-яка мама. Якщо звільниться від помилок про грудне вигодовування.

Теорія грудного вигодовування

Помилка: жінки інстинктивно знають, як годувати грудьми.

Насправді: ще до пологів вивчіть теорію грудного вигодовування. Допоможуть курси, журнали, книги, касети. А краще – все разом. Забезпечте собі місце і час, щоб без перешкод оволодіти цим великим жіночим мистецтвом:
в тихому затишному місці поставте зручний стілець або не дуже глибоке крісло;
поруч – столик, де будете тримати легкі закуски для себе, а також воду, серветки, ганчірки.

У перший час після народження дитини відкладіть в сторону всі інші турботи і не турбуйтеся ні про що, освоюючи науку годувань, навіть про святкові клопоти з приводу народження та оповіщення знайомих – для цього у вас є вся залишилася життя …

Практика грудного вигодовування

Помилка: грудне вигодовування – інтимний і відокремлений процес.

Насправді: краще не освоювати його на самоті. Споконвіку секрети годування передавалися на практиці від матерів і бабусь. Ще до народження дитини попросіть поділитися досвідом родичку або подругу, успішно годувати грудьми свого малюка, і домовтеся, що вона допоможе вам освоїтися з новим навиком. У деяких центрах є консультант з лактації.

Харчування при грудному вигодовуванні

Помилка: після пологів харчування можна зробити менш калорійним.

Насправді: у період грудного вигодовування потрібно не менше поживних речовин, ніж в останній триместр вагітності! При заняттях фітнесом енергії треба ще більше. Але не можна і переїдати: достатньо трьох прийомів їжі плюс перекушування. Підготуйтеся до цього заздалегідь:
домовтеся, хто буде допомагати готувати їжу, коли з’явиться дитина;
залиште на столику тарілочку їжі для перекусу – зелень, зернові хлібці, овоч, фрукти, горіхи, сухофрукти тощо;.
грудне молоко на 87.5% складається з води, так що пийте більше, ні в якому разі не менше 9-10 склянок на день.

Техніка грудного вигодовування

Помилка: дитина сама вміє брати груди.

Насправді: малюк може не брати груди через неправильне положення і дій мами. Тому:
перш ніж прикласти дитину до грудей, розташуйте його на руках таким чином, щоб личко малюка було звернуто до вас, а його пузико стосувалося вас;
пощекочіте губи дитини соском, поки його рот не відкриється широко, і в цей час вкладіть сосок йому в рот;
переконайтеся, що він взяв у рот не тільки сосок, але і ареолу (темний кружечок шкіри навколо соска).

Екологія грудного молока

Експерти найбільших американських наукових організацій – Агентства із захисту навколишнього середовища (Environmental Protection Agency), Національного інституту здоров’я дитини і розвитку людини (National Institute of Child Health and Human development) та Центру лікування і профілактики захворювань (Centers for Disease Control and Prevention) – досліджували хімічний склад грудного молока і вплив його компонентів на здоров’я дитини. Висновок: хоча грудне молоко залишається кращим джерелом харчування для немовлят, викликає стурбованість зміст в молоці ряду токсичних речовин, які переходять від матері до дитини, тому жінки повинні максимально захистити себе від контакту з токсинами до і під час вагітності, а також у період годування груддю :
видаліть зі стін та інших поверхонь фарбу, що містить свинець. Стіни спальні звільніть від вінілових шпалер і обклейте паперовими. Під час робіт в квартирі жити не можна;
не дихайте парами побутової хімії;
їжте рибу, виловлену тільки в чистих водах;
не дихайте парами, що утворюються під час горіння;
намагайтеся їсти овочі та фрукти, вирощені без хімікатів;
не дихайте парами ацетону та інших косметичних засобів (лаки, засоби для укладання, засоби для зняття лаку і т.п.);
не кладіть новий килим, лінолеум, не встановлюйте нову пластикові меблі – перший час це джерела сильних випаровувань;
випаровування також дають нові комп’ютери, побутова техніка та електроніка з деталями з пластику. Частіше провітрюйте приміщення.

Проблеми з грудним вигодовуванням

Важливо вирішувати проблеми з грудним вигодовуванням відразу ж, як тільки виникають.

Соски болять, потріскалися або кровоточать.

Легка біль нормальна спочатку, але сильний біль або роздратування – найчастіше ознака неправильного положення малюка при годуванні. Освойте техніку правильного годування, а крім того:
спочатку давайте менш болючу груди;
перш ніж забрати груди, покладіть пальці на куточки рота малюка;
грудне молоко досить цілющий, тому видавіть трохи молока на соски після годування і дайте йому висохнути;
не мийте груди з милом, води цілком достатньо.

Груди розпухають.

Це нормально між третім і п’ятим днем ??після пологів – значить, ваші груди виробляє молоко. Припухлість повинна спасти через день-два завдяки частому годівлі, але крім того:
покладіть теплий компрес на груди перед годуванням, щоб стимулювати відтік молока;
якщо груди занадто напружена, зцідіть трохи молока молокоотсосом або вручну, поки вона не стане м’якше, – інакше дитина не зможе нормально смоктати;
якщо біль або пухлина сильні і у вас піднялася температура, терміново зверніться до лікаря, це може бути ознакою маститу.

Молоко підтікає само.

Це нормально, ваше тіло, адаптується до грудного вигодовування. Лактація стабілізується між 2-м і 4-м місяцями після пологів. До того використовуйте серветки або прокладки. Коли під час годування з другої грудей починає текти, використовуйте чистий рушник, щоб вбирати виливається молоко.

Молоко виділяється з працею.

Іноді тільки через кілька хвилин після того, як дитина візьме груди, вдається викликати відтік молока.
Зробіть теплий компрес на груди або прийміть теплий душ перед годуванням.
Помасажуйте груди у напрямку до соска.
Розслабтеся, послухайте музику або запаліть свічку під час годування.

Молоко виділяється занадто швидко і рясно.

Якщо дитина майже захлинається сильним струменем, відніміть його від грудей. Зцідіть перше, менш поживне молоко, нехай дитина висмокче далеке молоко, повністю спустошивши груди. За один раз годуєте тільки однією груддю, як би не великий був спокуса запропонувати іншу.

Тонкощі психології грудного вигодовування

Помилка: після пологів ви – головна фігура в будинку і відповідаєте за все.

Насправді: зараз, як ніколи, важливо перекласти обов’язки на інших, щоб виплекати власне дитя. Приймайте допомогу, коли її пропонують, а якщо не пропонують, не соромтеся просити віднести білизну в пральню, почистити ванну, доглянути за малюком, поки ви доглядаєте за собою.

Помилка: годування грудьми треба припинити, як тільки не буде вистачати молока.

Насправді: це помилка продиктована або несвідомим страхом, що малюк почне набридати, або таємним небажанням годувати грудьми. Якщо бути наполегливою, молока вистачає. Коли малюк смокче груди 8-12 разів на добу, до 6-го дня його життя мочить не менше 6 підгузників, а 3 – бруднить «какашками», значить ваш маленький ангел, ваш небожитель отримує достатньо їжі! Якщо все ж таки сумніваєтеся, годуєте частіше – наприклад, раз на 3 години.

Comments are closed.