Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Застій молока – що з ним робити?

Біль у грудях, ущільнення, почервоніння шкіри на грудях, підвищення температури – все це ознаки лактостаза, або застою молока в грудній залозі. Якщо у вас спостерігається описана картина, починайте діяти негайно!

Коли застій молока тільки почався, з ним впоратися куди простіше, ніж через добу після того, як він виник. Більше того, якщо через добу правильних дій із застоєм вам не легше, то вам потрібна допомога фахівця, і краще, якщо це буде людина, яка знає, як зберегти годування в цій ситуації, а не вручить вам таблетки, що пригнічують лактацію.

Що ви можете самі робити при лактостазі

Перше і головне: частіше прикладайте дитину до грудей. Тут є нюанси.
Підберіть таку позу для годування, щоб підборіддя малюка або ніс були направлені у бік уплотенія. Як правило, це не та поза, в якій ви годуєте зазвичай.
Контролюйте прикладання: рот малюка широко відкритий, губи вивернуті назовні, в роті більша частина ареоли, не чути щебет, коли малюк смокче.
Якщо у вас вже були тріщини на грудях, а тепер ущільнення, не чекайте добу, шукайте консультанта відразу: це означає, що прикладання точно неправильне, і дитина неефективно спорожняє груди – тому і стався застій.

Якщо ви бачите, що маля посмоктав в правильній позі і з хорошим прикладанням, а ущільнення нітрохи не стало менше, ви зціджуєте тим, чим у вас виходить. Правда, якщо тріщини є, то молокоотсосом краще не треба – він потріскану шкіру сосків ще більше травмує.

Ваше завдання при зціджуванні – не розчавити і размассіровать ваше ущільнення (це може робити тільки фахівець, інакше великий ризик пошкодити тканини грудей!), А зцідити з інших часточок, здорових, все, що зціджує легко. Хвилин 5-10 у вас це займе, не більше. І намагайтеся хвору часточку не зачіпати, їй і так погано. Після зціджування знову прикладаєте малюка у відповідній позі і правильним чином.

Коли погодували, кладіть на хворе місце капустяний лист – він зменшить хворобливість і набряклість, сприятиме розсмоктуванню ущільнення. Через півтори-дві години (можна раніше, але не пізніше) прибирайте капусту і знову годуєте малюка.

Що при лактостазі робити не можна

Є широко поширені помилки про те, як чинити в разі лактостаза. Будь ласка, зверніть увагу, що такі дії можуть зашкодити вам!

Отже, при застої молока можна:

обмежувати рідину. Особливо, якщо у вас температура
намагатися розім’яти ущільнення руками
робити гріють компреси без консультації з фахівцем. Масажувати теплим душем можна перед зціджуванням або годуванням. Якщо вам порекомендували компрес, і ви не знаєте, що гріє він, краще уточніть по телефону допомоги годуючим мамам
переставати годувати з хворих грудей
просити чоловіка розсмоктати застій. Знаєте, скільки мікробів живе в роті у дорослої людини?

І на закінчення хочу сказати, що від лактостазом ніхто не застрахований, вони трапляються у багатьох годуючих мам в будь-якому віці дитини. Але якщо у вас повторювані лактостаз, то потрібно знайти їх причину і усунути її. Навіщо ж так мучитися?
Приємного вам грудного вигодовування.