Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Козяче або коров’яче молоко грудним дітям

Молоко завжди вважалося найціннішим продуктів у дитячому харчуванні , та й взагалі дуже корисним для будь-якої людини . І це дійсно так. Молоко містить майже всі основні поживні речовини , необхідні дітям для розвитку і зростання : жири , вуглеводи , білки , вітаміни і мінерали. Молочні продукти повинні займати вагоме місце в раціоні дитини. Але тільки не однорічного . Сучасні педіатри стверджують , що незбиране молоко заборонено давати дітям до року. Про це говорять і рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я. Правда , в деяких країнах це обмеження діє до 9 -місячного віку.

Безсумнівно , кращим для вигодовування немовлят завжди було , є і буде грудне материнське молоко. Про його користь і унікальності можна говорити багато і довго , але щодо цієї теми – грудне молоко завжди стерильно (якщо дитина смокче його безпосередньо з грудей , що по ідеї виключено при годуванні його будь-яким іншим молоком) , абсолютно збалансовано за складом і легко засвоюваність ще несформованої недосконалою системою травлення малюка. У зв’язку з цим тільки грудне молоко може забезпечити дитину всім необхідним і в найкращій з усіх можливих формі. Якщо ж говорити більш детально , але коротко, то аргументи проти козячого та коров’ячого молока виглядають приблизно так .

Чому не можна коров’яче молоко грудним дітям?

Незбиране коров’яче молоко перенасичене мінералами : кальцієм , натрієм , фосфором , хлором , магнієм , калієм. Вони створюють «зайвий баласт » в організмі дитини , з яким його функціонально не розвинена сечовивідна система не може впоратися. У підсумку дитячі нирки починають працювати з 2-3 -кратної перевантаженням , намагаючись вивести коров’яче молоко.
Коров’яче молоко містить в 3-4 рази більше білків і натрію , ніж грудне . Причому це білок зовсім іншої якості – потенційно алергенний для немовляти . Алергологи встановили , що якщо давати коров’яче молоко дітям в перші 3 місяці життя , то потім у кожного 4- го дитини виникає алергія на молоко і молочні продукти.
У коров’ячому молоці занадто багато казеїну.
А ось вуглеводами коров’яче молоко бідно.
Воно містить недостатню кількість важливих для дитини йоду , цинку , міді , вітамінів С і Е.
Також в ньому мало необхідних для розвитку мозку незамінних жирних кислот ( лінолевої і ліноленової кислот – ) і поліненасичених жирних кислот.
Вміст заліза в коров’ячому молоці дуже низька. А саме залізо є основою бистроразмножающіхся еритроцитів зростаючого немовляти , і його недолік може привести до розвитку залізодефіцитної анемії.
При регулярному споживанні немовлятами коров’яче молоко може викликати шлунково -кишкова кровотеча , особливо у віці до 6 місяців.
У ньому відсутні фолієва кислота , амінокислоти таурин і цистин , необхідні для нормального розвитку дитини.
Встановлено , що раннє введення коров’ячого молока в раціон грудничка може спровокувати розвиток цукрового діабету першого типу. Тому рекомендується повністю виключити коров’яче молоко з раціону дитини першого року життя , якщо в сім’ї є або були інсулінозалежні хворі .

Чому не можна козяче молоко грудним дітям?

У козячому молоці ще більше казеїну , ніж у коров’ячому .
Зміст деяких вітамінів і мікроелементів в козячому молоці занадто високе для немовляти. Сечовивідна система малюка ще не працює належним чином , тому така концентрація мінеральних солей створює велике навантаження на нирки .
Розведене козяче молоко до «безпечного» рівня не являє собою ніякої цінності – всі його властивості при цьому втрачаються .
Вміст фолієвої кислоти в козячому молоці дуже незначне . А цей вітамін необхідний для кровотворення . Таким чином , у дитини , вигодовуються козячим молоком , може розвинутися фолієводефіцитная анемія.
У козячому молоці міститися у великій кількості капронова , каприлова і капролової кислоти, що надають токсичний вплив на дитячий організм .
Співвідношення кальцію і фосфору в козячому молоці « порушено» (порівняно з грудним ) у бік збільшення кальцію. А це уповільнює засвоюваність цих речовин.
Біодоступність заліза козячого молока в 3,5 рази нижче в порівнянні з грудним .
У козячому молоці недостатньо для дитини вітаміну А і вітаміну D.
А ось жиру в ньому більше , ніж у грудному і навіть коров’ячому молоці. Тому козяче молоко є прекрасним енергетичним продуктом для дітей дошкільного та старшого віку , але у малюків першого року життя ще не достатньо ферментів для переварювання цього жиру.
Використання козячого молока для вигодовування дітей до року призводить до діапедезних кровотеч з кишечника , що в поєднанні з низьким рівнем засвоєння заліза з цього продукту призводить до розвитку залізодефіцитної анемії.

Молоко від молока відрізняється

Основа молока будь-якої тварини (у тому числі і людини) – це білок. Залежно від його природи , тварина молоко поділяють на дві групи: казеїнове , серед якого коров’яче і козяче молоко , і сироваткове ( з білком альбуміном і глобуліном ) , до якого відносяться , наприклад , кобиляче і осляче молоко. Між іншим , сироваткові білки мають антибіотичні властивості , що захищають організм від інфекції. І що цікаво : більшість білків жіночого молока – це альбуміни , тобто воно відноситься до останньої групи і дуже далеко за складом від коров’ячого та козячого молока. Що ж це означає для дитини ?

Під впливом шлункового соку будь-яке молоко , потрапляючи в людський організм , згортається. При цьому альбумінове молоко перетворюється в пластівці , які легко перетравлюються навіть не сформованій малюкової травною системою . А казеїнове молоко перетворюється на щільний згусток , який маленький шлуночок не в змозі перетравити.

Спочатку тварина молоко призначене для вигодовування тварин , а не людей . Адже головне його завдання – нагнати м’язову масу і вага швидко розвивається фізично дитинчати тварини. Основне призначення жіночого грудного молока – забезпечити мозок дитини необхідними поліненасиченими жирами. Людина належить зовсім до іншого біологічного виду . Тому тварина молоко не може бути адекватною заміною грудного у процесі вигодовування немовлят.

А якщо вже говорити про альтернативу , то найближчим по переносимості людським організмом і за складом до грудного молока є осляче молоко. Саме йому слід віддавати перевагу серед усіх інших , якщо немає жіночого .

Педіатри всього світу настійно рекомендують годувати дитину до року тільки грудним молоком , і ніяким іншим. Однак це не завжди можливо і не завжди прийнятно для мам з дуже різних причин . Що ж робити в такому випадку?

Якщо у вас немає грудного молока або його недостатньо – порадьтеся з консультантом по грудному вигодовуванню : у більшості випадків лактацію можна утримати і навіть збільшити. Якщо з якихось особистих міркувань ви вирішили відлучити дитину від грудей , знайдіть для нього донорське молоко іншої жінки . Але тут є свої камені спотикання : ця жінка неодмінно повинна бути здорова , правильно і добре харчуватися і дотримуватися здорового способу життя , в першу чергу , не мати згубних для здоров’я звичок. Якщо ж знайти донорське молоко неможливо або вам неприємно ця думка – кращою альтернативою харчування для новонародженого будуть адаптовані молочні суміші. Педіатри рекомендують їх як заміну молока до 3 -річного віку. Але , по-перше , не всім сім’ям по кишені цей дорогий продукт , а по-друге , дуже багато батьків за переконаннями вибирають в якості заміни грудного молока – саме тварина . Якщо вас не переконали викладені вище факти , і ви вирішили годувати немовля звичайним молоком , то вас , звичайно ж , цікавить питання : яке з них вибрати в якості дитячого харчування?

Отже , ми з’ясували , що з усіх видів тваринного молока саме осляче за складом і властивостями більше всіх наближене до жіночого грудного молока. Але дістати осляче молоко дуже непросто , якщо взагалі реально . Тому найкращим рішенням (якщо це можна так назвати зважаючи наведених вище фактів) буде козяче молоко. У першу чергу через білка , який в порівнянні з коров’ячим все ж перетравлюється хоч трохи , але легше , а також через відсутність у ньому агглютіна , який присутній у коров’ячому молоці і теж ускладнює перетравлення. Крім того , жирні кислоти козячого молока засвоюються краще.

У козячому молоці в три рази більше корисних і життєво необхідних малюкові амінокислот , ніж у коров’ячому . Особливо корисна амінокислота таурин : вона допомагає формуванню всіх органів і систем малюка і істотно підвищує його імунітет.

Козяче молоко більше ніж коров’яче підходить дітям , схильним до алергії. Воно містить менше викликають алергію казеїнів , які більш схожі з казеїном грудного молока , ніж коров’ячі . Також козяче молоко більше підходить дітям, які страждають непереносимістю молочного цукру , оскільки в ньому менше лактози , ніж у коров’ячому молоці. Тому педіатри рекомендують суміші на основі козячого молока дітям- алергікам .

Щодо вітамінів і мікроелементів , то молоко обох тварин багато ними , тільки в різних співвідношеннях. Кальцію, калію , міді , селену , вітаміну В6 і вітаміну А більше міститься в козячому молоці. Зате молоко корів значно багатшими фолієвою кислотою – в козячому молоці її мізерно мало , а вона вкрай необхідна маленькому дитинчаті .
Думайте самі , вирішуйте самі: давати чи не давати

Перед мамою , яка не може або не хоче годувати дитину грудним молоком , коштує насправді непросте завдання. Яку з точок зору вибрати? Годувати ще зовсім маленького крихітку з функціонально нерозвиненими внутрішніми системами « важким» тваринам молоком чи все ж безпечніше штучними дитячими адоптіроваться молочними сумішами ? Адже харчування першого року життя закладає основи здоров’я чоловічка на всю його подальше життя !

Тваринне молоко – абсолютно неадаптований для маленької дитини продукт , стверджують педіатри . Воно дуже корисно для старших діток. Але не повинно розглядатися як панацея від усіх хвороб , а входити в раціон дитини в якості дієти. Особливо небажано , щоб маленькі діти вживали тварина молоко у великих кількостях. Якщо 12- місячна дитина випиває в день один літр коров’ячого молока або еквівалентну кількість в молочних продуктах , це забезпечує дві третини його потреб в енергії. Таким чином , залишається дуже мало місця для інших необхідних його організму продуктів, що становлять різноманітний здоровий раціон харчування. Крім того , при відсутності або зменшенні кількості ферментів , які беруть участь у перетравлюванні молока , воно може викликати метеоризм і бродильні процеси в кишечнику в результаті нетравлення .

Тим не менш, багато хто з батьків впевнені : будь-який натуральний продукт куди корисніше штучного , в тому числі і особливо для дитини. Тому вважають більш розумним годування дітей козячим і коров’ячим молоком , ніж « хімічними » сумішами. До того ж це дуже ласий шматочок на ринку , адже для дітей по ідеї нічого не шкода , і батьки купують дорогі суміші в щоб те не стало. Звичайно , підробок цього продукту більше , ніж це можна собі уявити , і ви ніколи не знаєте напевно , що даєте малюку під виглядом адаптованої суміші. Скептики стверджують також , що це величезний бізнес ( тут-то не посперечаєшся ) , в якому замішані і мають свою частку , в тому числі , і педіатри . Тільки цим і обгрунтована їх активна позиції на захист дитячих « баночок і коробочок » з штучними наповнювачами.

Як би там не було , а вся відповідальність за прийняті рішення лежить виключно на батьківських плечах. Зважте все ретельно . І , що б ви не вибрали , врахуйте всі можливі нюанси такого вигодовування. Щодо сумішей – докладні інструкції правильного їх застосування ви знайдете на упаковці. А от щодо тваринного молока – просто міркуйте грамотно й логічно. У першу чергу ви повинні бути впевненими в охайності господині і абсолютному здоров’я тварини . Слід сказати , що пред’являються на ринках довідочки далеко не завжди справжні . Корисним буде знати , що якщо козяче молоко має характерний неприємний запах ( та в принципі і коров’яче так само ) , це свідчить про те , що перед доїнням господиня погано вимила вим’я , оскільки летючі жирні кислоти , що додають цей запах молоку , перебувають саме на шкірі .

Але чистота і стерильність – це ще не все. Багато чого залежить від того, на якому пасовищі і в якій близькості від дороги , де осідають всі важкі отруйні метали , випасається тварина . Навіть якщо ви купуєте молоко в магазині ( хоча про його склад також можна тільки здогадуватися ) , ви повинні знати , що дітям до одного року не рекомендується зняте ( в якому практично немає жиру ) молоко. Знежирене (2% -е) молоко можна давати дитині тільки після двох років. Тому слід вибирати незбиране молоко з вмістом жиру 3,25-4 %. Проте його , і особливо домашнє молоко , необхідно розбавляти перед годуванням і приготуванням страв. І майте на увазі , що при кип’ятінні воно втрачає всі свої вітаміни.

Окремої уваги потребує приготування дитячих каш на тварині молоці. Така страва є занадто калорійним для маленької дитини . Тому краще використовувати в цих цілях грудне молоко або молочну суміш. Але якщо ж ви прихильник тваринного молока , попередньо розводьте його для приготування дитячих страв: для отримання 200 мл розведеного молока закип’ятіть 70 мл води , додайте 130 мл кип’яченого коров’ячого або козячого молока і чайну ложку без верху цукру. Однак якщо дитина пухкенький із спадковою схильністю до зайвої ваги , краще варіть йому кашку просто на воді.

«Молочний » вибір непростий , але неминучий. Визначитися в одну або іншу сторону просто необхідно , адже дитину треба чимось годувати. Будьте впевнені в собі , але іноді буває корисно прислухатися і до іншої думки … Нехай ваші дітки ростуть ситими і здоровими !

http://www.malutka.net

Comments are closed.