Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Коли краще давати коров’яче молоко дитині

Коров’яче молоко краще вводити в раціон дитини після того , як йому виповниться рік.
Свіже коров’яче молоко корисне для зростаючого малюка

Коров’яче молоко є дуже багатим джерелом живлення. Білки молока більш повноцінні , ніж білки м’яса і риби , і швидше перетравлюються. Білок необхідний для утворення нових клітин в організмі людини. Білки молока складаються з трьох компонентів: казеїну , альбуміну і глобуліну , які в сирому молоці знаходяться в розчиненому стані. Всі білки молока відносяться до групи повноцінних , тобто таких, що містять у своєму складі всі 20 амінокислот.

Коли краще давати коров’яче молоко?

Якщо немовлята годуються дитячої поживною сумішшю , коров’яче молоко можна поступово вводити в їх раціон харчування у віці між 9 і 12 місяцями. Однак якщо кошти дозволяють , може бути краще продовжувати годувати дитину сумішшю до 12 місяців. З точки зору забезпечення раціонального харчування , бажано відкласти включення в раціон незбираного молока до того часу , поки малюкові не виповниться 1 рік.

Важливо знати , що регулярне вживання в їжу коров’ячого молока привертає дитини до зневоднення і алергії до молочного білку . Встановлено , що раннє включення в дієту цільного коров’ячого молока , може призвести до залізодефіцитної анемії. Крім того , зростає ризик захворіти на цукровий діабет першого типу (найбільш важким видом діабету) . У зв’язку з цим , не рекомендується включати в раціон дітей з сімей хворих на інсулінозалежний цукровий діабет продукти, що містять нативний ( неадаптованих ) білок коров’ячого молока.

Таким чином , до 1 року оптимальний продукт харчування – виключно материнське молоко.

Різниця коров’ячого молока від материнського
Коров’яче молоко сильно відрізняється від грудного молока як за якістю , так і за кількістю харчових речовин , і не містить тих трофічних та імунологічних факторів , які присутні в грудному молоці.

Відносно харчових речовин , незбиране коров’яче молоко містить більше білків і мінералів ( кальцію , натрію , фосфору , хлору , магнію і калію ) і менше вуглеводів , незамінних жирних кислот ( лінолевої і ліноленової кислот – ) і поліненасищеннних жирних кислот з довгим ланцюгом , заліза , цинку , вітаміну С і ніацину . У коров’ячому молоці не тільки міститься більше загального білка , але і якість його відрізняється від грудного молока , і білки в ньому потенційно алергени для грудничка .

Завдяки своєму харчовому складу , свіже коров’яче молоко є джерелом багатьох харчових речовин для зростаючого малюка , проте його не слід вводити раніше, ніж дитині виповниться 1 рік , тому що:

воно може витіснити споживання грудного молока ;
в ньому низький вміст заліза ;
воно може викликати шлунково -кишкова кровотеча , особливо у віці до 6 місяців ;
в ньому високий вміст білків і натрію – у 3-4 рази вище , ніж у грудному молоці.

Як давати молоко:

1 . Чи не давай коров’яче молоко дітям до 1 року. Годуй грудним молоком і (або) дитячими молочними сумішами.
2 . Для грудних дітей не рекомендується зняте молоко .
3 . Дітям від 1 до 2 років давай незбиране молоко.
4 . Знежирене молоко давай дітям тільки після 2 років.
5 . Дітям від 1,5 до 2 років можна давати знежирене молоко , якщо дитина споживає його в дуже великих кількостях (до 1,5 л на день).
6 . Щоденна норма молока для дітей 1-2 років – 0,7 л .
7 . Умій розпізнавати перші з’явилися симптоми алергії або непереносимості молока і молочних продуктів.

http://ivona.bigmir.net

Comments are closed.