Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Коли краще перестати годувати грудьми?

Відлучення від грудей: коли краще перестати годувати грудьми?

Кожна мама, переступила стаж грудного вигодовування в один рік, стикається з питанням: коли ж краще завершити годування грудьми і як зробити це правильно? На жаль, часто буває так, що жінка приймає рішення про дострокове закінчення ГВ під тиском родичів або людей, що поширюють помилкові думки на цей рахунок у суспільстві. Існує багато міфів щодо цінності і необхідності годування грудьми після року і навіть після 6 місяців.

Міф перший: «Після року грудне молоко стає” порожнім “і не може більше задовольняти харчові потреби малюка, значить більше не потрібно годувати»

Cостав молока і правда змінюється з часом, але в залежності від віку та індивідуальних потреб дитини і це завжди кращий набір поживних речовин, вітамінів, імунних факторів, факторів росту і гормонів. Наприклад, поліненасичені жирні кислоти потрібні для росту нервової системи та головного мозку дитини і засвоюються тільки з грудного молока до 2 років. Крім того, починаючи з 1,5 років молоко за своїм складом наближається знову до молозива, що дозволяє грунтовно зміцнити імунітет дитини і підготувати його до швидкого відлучення. Малюк, відлучений від грудей після двох років, зазвичай ще не хворіє впродовж півроку, на відміну від дітей, відлучених передчасно.

Міф другий: «З відновленням менструального циклу молоко змінює свій склад, стає солоним, несмачним, поганим і навіть шкідливим»

Дійсно, в такі дні можливе незначне зменшення молока і зміна смаку, але маля, як правило, спокійно реагує на такі тимчасові обмеження, посокльку це відбувається в більш старшому віці. Корисні властивості молока при цьому не погіршуються.

Міф третій: «Тривале годування грудьми шкодить здоров’ю мами, псує фігуру, форму грудей»

Форма грудей змінюється у всіх жінок незалежно від того, скільки вони годували грудьми і чи годували взагалі. Це вікові гормональні речі, як зморшки, наприклад. Більш того, тривале гв може розсмоктати доброякісні пухлини, наприклад, мастопатію або кісти, так як в процесі інволюції відбувається часткове відновлення тканин молочної залози. Відновлення фігури зазвичай відбувається після 9 місяців годування, коли починають витрачатися жирові запаси, накопичені під час вагітності.

Якщо цього не відбувається, можна говорити про післяпологовий нейро-ендокринні порушення, і йти в спортзал, наприклад. Тим не менше харчування годуючої мами має бути натуральним і повноцінним, інакше недолік живильних речовин у молоці буде компенсуватися за рахунок збіднення маминого організму.

Тест
Чи все я знаю про грудне вигодовування?

Пройдіть тест і перевірте себе.

Міф четвертий: «Малюк може вирости інфантильним, прив’язаним до мами. Хлопчикові прищеплюється збочене сексуальне поводження »

Як показують дослідження, все якраз навпаки – такі діти раніше стають самостійними і соціально активними, та й з вибором партнера труднощів не виникає. Як правило, у них вдалі шлюби і хороші репродуктивні здібності.

Міф п’ятий: «При необхідності виходу на роботу, лікування мами, оформлення дитини в дитячий сад, ГВ зберегти неможливо»

Такі обставини зовсім не означають, що грудне вигодовування більше неможливо. Вироблення молока підтримується сцеживанием, а дитина після 1 року прекрасно засинає і їсть без маминих грудей, якщо мами немає поруч. Тільки треба практикувати відлучення з дому заздалегідь, починаючи з 9 місяців. Адже дитині вже необхідно вчитися спілкуватися з іншими людьми.
Коли ж закінчувати? І що таке природне згасання лактації?

Для фізіологічного відлучення від грудей повинні наступити наступні умови:

Вік дитини – більше 2 років.
Груди легко переносить тривалі перерви в годуванні від 12 годин до доби і більше.
Мама може відчувати реальне фізичне і психологічне стомлення, слабкість, сонливість, хворобливість сосків, відчуття, що “дитина тягне жили” і т.п.

При цьому може припинення ГВ може відбутися мимовільно, коли дитина сама починає забувати прикладатися (останніми йдуть нічні годування) і по маминій ініціативи, коли вона сама відчуває, що більше не може (а не тому, що так сказала бабуся або чоловік). Якщо мама сама хоче відлучити треба дотримуватися таких правил:

Дитина повинна бути здоровою і не молодше 1,5 років.
На подвір’ї стоїть холодну пору року.

Мама йде з дому на 3-7 доби, а потім повертається в новій якості і говорить, що у неї немає більше молочка. Або не відлучаючись з дому, починає поступово відволікати дитину від грудей і укладати спати по-новому. У цьому плані, добре, якщо є можливість залишити дитину з іншим дорослим родичем.

Проти фактів не попреш:
Рак молочної залози – лідер жіночої онкології в Україні. Основні причини хвороби – пізні пологи, відмова від грудного вигодовування, аборти. За підтвердженою інформацією протягом 12 місяців знижує ризик раку грудей на 4.8%.

http://am-am.info

Comments are closed.