Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Коров’яче молоко дітям до року : можна чи ні

Пийте , діти , молоко – будете здорові! – Хто не пам’ятає цих рядків з дитинства ? І ніхто не сперечається з тим , що коров’яче молоко корисне . Однак чи можна його давати дітям до року ?

Коров’яче молоко дітям до року : можна чи не можна?
Коров’яче молоко давати дітям до року не рекомендується. Або грудне вигодовування , або готові суміші – аналоги . А третього , як то кажуть – не дано …

Коров’яче молоко дітям до року давати не рекомендується. І зовсім не тому , що молоко раптом стало шкідливим ! Ні, фраза , проспівана там тіткою – коровою в мультику про того , хто пасеться на лугу , залишається вірною. Справа в тому , що коров’яче молоко містить дуже багато білків і жирів , і нирки маленької дитини можуть просто не витримати такого навантаження .

Навіщо ж у коров’ячому молоці стільки білків і жирів ? Дуже просто . Коров’ячі діти – телята – зростають куди швидше людських карапузів . Їм необхідно саме стільки корисних речовин для гарного росту і розвитку . Більше того , корова – травоїдна тварина , а людина , хай і розумний , розумний , але більшою мірою – хижак. Нам потрібні трохи різні набори амінокислот. Через це в тому числі в коров’ячому молоці майже в 3 рази більше білків , ніж у грудному жіночому молоці , а мінеральних речовин (сіль , кальцій і фосфор) – в 3 рази більше.

Здавалося б – більше не менше. От було б в молоці менше корисних речовин , було б гірше ! Чим же погано , що більше? Зайве кількість білків і мінеральних солей , в яких організм немовляти не потребує, є непотрібним баластом . Нирки починають працювати з 2-3 -кратної перевантаженням . А оскільки в перші місяці життя у немовляти ще недостатньо розвинені нирки і вся виводить система , організм дитини зазнає в три з половиною рази більше навантаження , ніж та , яку він може винести . Через недостатню пропускну спроможність нирок дитина просить ще більше пити , отримує ту ж навантаження і потрапляє в замкнуте коло .

Інша проблема : у той час як жирів і білків у коров’ячому молоці багато , заліза , так потрібного немовляті , що є частиною швидко розмножуються еритроцитів , в ньому мало. А недолік заліза може сприяти розвитку залізодефіцитної анемії.

Раннє введення коров’ячого молока підвищує ймовірність розвитку у дитини цукрового діабету. Регулярне вживання коров’ячого молока дитиною може викликати алергію і анемію. Вживання молока протипоказано дітям , у яких вже є прояви алергії.
Коли і як можна давати дітям коров’яче молоко?

Добра тітка – корова з мультика мала б додати: « Пийте діти старколи можна давати дітям коров’яче молокоше трьох років , молоко , будете здорові! » І була б права вже точно на 100 %. Це саме той вік , коли діти здатні засвоїти всю користь і силу коров’ячого молока. А знайомити їх можна починати , коли малюкові виповниться рік .

Починайте давати коров’яче молоко дітям , як і будь-який інший прикорм , з невеликої кількості . Причому , для початку гастроентерологи радять розводити незбиране молоко з водою в пропорції : 1 частина молока і 2 частини води. Через кілька тижнів можна змінити пропорцію – 1 частина молока і 1 частина води. Обов’язково потрібно стежити за реакцією малюка на цей продукт , так як , він може викликати алергічні реакції . Давати коров’яче молоко дітям, у яких утруднені обмінні процеси , або страждають алергією , можна тільки після консультації з гастроентерологом .

http://www.woman.ru

Comments are closed.