Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Коров’яче молоко при грудному вигодовуванні

Ще зовсім недавно кожній мамі, що годує лікарі і навколишні наполегливо рекомендували пити побільше молока. Зараз від педіатрів та дитячих гастроентерологів частіше можна почути: « У вашої дитини коліки ? Спробуйте виключити молоко зі свого раціону ».

Шкідливо чи корисно коров’яче молоко?

• Коров’яче молоко містить багато поживних речовин в самій легкозасвоюваній формі. До його складу входить більшість мікроелементів , необхідних годуючим мамам.

• У деяких жінок непереносимість коров’ячого молока може вперше проявитися під час вагітності або лактації. Діти зі схильністю до алергії теж можуть реагувати на його присутність в маминому раціоні висипом або кишковими розладами.

• Вживання коров’ячого молока не допоможе збільшити кількість жіночого у грудях , а парне коров’яче молоко здатне загальмувати лактацію. Відсутність цього продукту в раціоні мами можуть з успіхом заповнити інші продукти.

унікальний еліксир

Людство навчилося використовувати молоко домашніх тварин для своїх потреб ще 7 тисяч років тому. Цей унікальний продукт містить білки , жири і вуглеводи , а також набір вітамінів і мікроелементів.

Особливо багато коров’яче молоко кальцієм , фосфором і магнієм – речовинами , які необхідні кісткової , м’язової , імунної та нервової системи. Відомо , що корисні речовини засвоюються не самі по собі , а тільки в певному поєднанні з іншими і в необхідних пропорціях. Наприклад , кальцій всмоктується в присутності магнію , а допомагає цьому процесу вітамін D. Молоко – прекрасний приклад такого корисного поєднання.

Як відомо , організм годуючої мами потребує великої кількості кальцію , а коров’яче молоко – один з найбільш доступних і популярних продуктів на нашому столі. Необхідна в цей період добова доза міститься в 5 склянках напою. Це справжній еліксир для тих жінок , які добре переносять молоко і люблять молочні продукти!

Обережно , алергія

На жаль , коров’яче молоко – не тільки один з найпопулярніших продуктів , але ще й один із самих алергенних . Іноді буває , що жінка інтуїтивно уникала його до вагітності і почала пити для відновлення запасів кальцію тільки в очікуванні малюка.

І раптом у неї починає закладати ніс або виникає висип , кишкові розлади . Так може проявлятися прихована алергія на молоко. У цьому випадку краще уникати вживання незбираного молока і в очікуванні дитини , і з його з народженням .

Якщо малюк успадкував непереносимість коров’ячого молока від батьків , він може почати реагувати на його алергени , навіть якщо знаходиться виключно на грудному вигодовуванні. Алергія може виявлятися не тільки висипом , а й розладом кишечника , відставанням у вазі , дуже частими зригування , нез’ясовним занепокоєнням , поверхневим сном.

У таких випадках буває достатньо виключити незбиране молоко з маминого раціону , щоб вже через 10 днів стан малюка значно покращився. Якщо мама не сумнівається , що проблеми у малюка викликані вживанням саме цього продукту , від нього краще повністю відмовитися доти , поки дитині не виповниться 3 місяці.

Можна замінити молоко кисломолочними продуктами , термічно обробленим сиром ( у запіканках , сирниках , варениках ) , твердим сиром. У 100 грамах останнього міститься 75 % дози кальцію , необхідної молодій мамі на добу.

Чи можна мамі, що годує обійтися без молочного ?

Якщо у малюка важка алергія на молоко , лікарі радять жінці абсолютно відмовитися від молочних продуктів , включаючи сметану , кефір, сир , випічку , що містить молоко. Чи не вплине це на лактацію ?

Зрозуміло, немає , якщо годуюча мама харчується повноцінно. Від того , що жінка вживає коров’яче молоко , грудного молока не стає більше. Навіть навпаки , якщо жінка захоплюється парним молоком , вона може відчути , що лактація скоротилася. Вся справа в естрогені – гормоні , який активний в парному коров’ячому молоці , але руйнується , якщо воно постоїть пару годин.

Відмовившись від молока і молочних продуктів , годуюча мама повинна харчуватися багатшим і різноманітнішим . Часто такі жінки навіть виграють за кількістю « набраних » вітамінів і мікроелементів , адже вони отримують їх з різних джерел.

Наприклад , в 100 грамах улюбленого багатьма кунжуту (або сезаму ) міститься добова доза кальцію в поєднанні з вітаміном Е. Є кальцій і в мигдалі , брокколі , кольоровій капусті , житньому хлібі. Необхідні білки і амінокислоти годуюча мама може отримувати з м’яса і риби , яєць і круп.

Дослідження показали , що продукти, що становлять раціон жінки , не впливають на жирність молока або інші параметри його поживності. Так що , навіть якщо у дитини немає проблем із засвоєнням коров’ячого молока , все одно не варто їсти банками згущене « для підвищення жирності » грудного .

Малюк , не схильний алергії , теж може відреагувати на таку дієту мами коліками і висипом. Будь-який продукт , навіть такий корисний , як молоко , в період лактації потрібно вживати в тій кількості, яка принесе задоволення , але не принесе шкоди .

 

http://deti.mail.ru/

Comments are closed.